Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikor kell cserélni elemet...

Mikor kell cserélni elemet egy Casio FX991EX számológépben, ha tartalmaz napelemet is?

Figyelt kérdés

Kb. tavaly szeptemberben vettem egy ilyen gépet, és pont a mai nap folyamán vettem észre(felmérő alatt), hogy elhalványult a képernyő, a bevitel lelassult, stb.

Szóval van rajta napelem is. Ez az eredeti elemet tölti, vagy van benne két elem?

Ha kiveszem az rendes elemet, napsütésben fog működni?

És most akkor cseréljem ki az elemet, vagy várjam meg míg a nap feltölti? Egyáltalán feltölti? Vagy ez mire jó?



2016. ápr. 26. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

mivel gondolom hogy sima alkali elem van benne, azt meg nem lehet tolteni. es amugy is, nagyobb napelem kellene hogy egy ceruzaelemet feltolts+ugy altalaban tonkrevagna az akksit a lofsz arammal 24 oraban toltogetes. na lenyeg hogy nem tolti :)

nezd meg, hogy lampat teszel fole, es hogy reagal ra. vagy ha kiveszed az elemet, atall e napelemre.

legegyszerubb ha csak kicsereled a legolcsobb kinai szarazelemre... ezek a cmos cuccok a sima alap lcd kijelzovel szinte semmit nem fogyasztanak. en 3 ev utan csereltem a casiomban elemet

2016. ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a benne levő elem, nem akkumulátor.

(tehát a "napelem" nem tölti)

normál fényben, működnie kell, elem nélkül is.

(de, javasolt a normál elem, LR 44 cseréje, így rossz fényviszonyok között is tudod használni...

minőségi (Maxell, Panassonic, Agfa, stb... ára sem haladja meg a 100-200 HUF!)

2016. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

elemcsere:

[link]

41. oldal, fx-991EX

2016. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!