Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy ledes fényforrásban...

Egy ledes fényforrásban 10,5w-os fogyasztás 1055lumen fényerővel jó ledchipet takarhat?

Figyelt kérdés
2016. máj. 12. 12:04
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

A 10,5W a hálózatból felvett teljesítmény, vagy a LED-eknek leadott teljesítmény?

Ha a hálózatból felvett, akkor kb 85% hatásfokkal számolva kb 9W jut a LED-ekre, ez 117lm/W. Ha ez jut a LED-ekre, akkor kb 100lm/W. Utóbbi inkább gyenge érték, előbbi tűrhető, ha melegfehér a fénye, akkor jó. Hidegfehérnél 130lm/W körüli is lehet a fényhasznosítás értéke.

2016. máj. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
azt sajnos nemtudom hogy felvett vagy leadott, csak arra alapoztam hogy a nem túl régi másik led körtén az van itthon hogy 10w és 806 lumen míg ez 10,5w 1055lm abból gondoltam hogy más chip lehet bennük és más lumen/watt értékkel dolgoznak. persze tudom hogy nem pontos értéket írnak rá. melegfehér mindkettő
2016. máj. 12. 12:37
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Igazából annyi lehet, hogy újabb... A LED is fejlődik folyamatosan, és elsősorban ez a lm/W, azaz a fényhasznosítás javul. De ez nem minden, amitől "jó" lesz egy LED-chip. Ugyanis túlhajtással (a névlegesnél nagyobb árammal való működtetés) is növeli a fényhasznosítást, viszont csökkenti az élettartamot.
2016. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!