Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üveg gravírozáshoz milyen...

Üveg gravírozáshoz milyen teljesítményű/típusú lézer modul ajánlott?

Figyelt kérdés
...gondolok itt arra, hogy mik a minimumok? Pl. egy 500mW teljesítményűvel nyilván nem lehet üveget gravírozni...

2016. máj. 19. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Üveget nem lézerrel lehet gravírozni, hanem csiszolóval vagy kicsi köszörűvel.


Amit a műanyag kockába bele rajzolnak pontokból összerakva lézerrel, azt üvegbe már nem lehetne megcsinálni. A műanyagban azért működik, mert az infra lézer fényt elnyeli a bizonyos összetételű átlátszó műanyag tömb. Ráadásul az olvadáspontja is nem túl magas. A benne keletkező fókuszpontban egy kis pontba fókuszolt infra lézer fénye (hője) annyira felhevíti azt a műanyagot egy pillanat alatt, hogy ott abban a kicsi pontban gőzzé válik. Azokból a kicsi buborékokból áll össze az a kép az üvegszerűen átlátszó műanyag kockában. Az üveget már nem lehet így elpárologtatni, legalábbis ilyen módon nem gravírozható, a legjobb tudomásom szerint.


Üveghez, de bármi máshoz is használhatsz ilyen gravírozót és lehet is kapni :

[link]


vagy ez:

[link]

2016. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet lézerrel üveget gravírozni!


https://www.youtube.com/watch?v=5w4uQhxpmjo


Pont ezért érdekelne, hogy mekkora minimumok kellenek hozzá, már ami a teljesítményét illeti. Gondolom csak CO2 lézer jöhet számításba üvegre...

2016. máj. 21. 06:56
 3/6 anonim válasza:

Megírtam sok dolgot de amikor küldeni akartam, nem volt hálózati kapcsolat és elszállt minden. majd később folytatom, de annyit megint leírok, hogy a videó alatt a szövegben, ha megnyitod a "még több" lehetőséget, akkor olvashatod milyen rendszer amit használnak. Rákerestem szóra és ott fel vannak sorolva 10-től 100 Wattos gravírozó berendezések jó áron.


Ha lesz megint türelmem majd még íírok róla hol lehetne többet megtudni róla. Egyébként a nyugati Westend első emeletén csinálnak ilyesmit nekik 50 Wattos a berendezésük.


[link]


Szerintem ha valami munkát rendelész náluk, akkor jobban szóba állnak a gép adatait illetően, különben esetleg még azt gondolhatják a másik szinten boltot tervező érdeklődik, hogy annál jobbat tudjon telepíteni.


"

Szolgáltatásaink:

- ajándéktárgyak ingyenes gravírozással

- lézergravírozás üvegre, fára, műanyagra, bőrre

- mechanikus gravírozás gyémántfejjel fémre, nemesfémre

- gyűrűgravírozás (belülre)

- bélyegzőkészítés

- 3 dimenziós (3D) gravírozás, portrékészítés üvegkockába, 2 dimenziós (2D) gravírozás

- szublimálás (fényképes ajándékok)

- gépi hímzés

Fenti szolgáltatásaink a helyszínen megvárhatók! 2D-ből 3D-be átalakítás esetén az elkészítés 2-3 nap! Üzletünkben lehet bankkártyával fizetni, PayPass™ elfogadóhely!

"


Szóval igazad, volt, mégis lehet üveget lézerrel gravírozni. A lényege, hogy ne haladjon át az anyagon. Akkor végez munkát az energia, ha belül el tud nyelődni, de szerintem ezt ismered.


Na mégis nagyjából leírtam amit akartam. :)


Itt a gépek kereső linkje:

[link]


Mindjárt az első is hasznos lehet.

2016. máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
(Most mástól írtam és az ő felhasználói felületét használtam, de majd otthonról írom a többit.)
2016. máj. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Ha már vetted a fáradtságot és belinkelted a youtube videót, legalább olvasd el mi van oda írva.
2016. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Előző, ha te is vetted a fáradtságot, hogy válaszolj a kérdésre, akkor először olvasd el, és próbáld értelmezni a feltett kérdést! Köszönöm!
2016. jún. 18. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!