Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell használni egy...

Hogyan kell használni egy mechanikus időzítő kapcsolót?

Figyelt kérdés

Sajnos a leírása olyan, mintha online fordítógéppel csinálták volna, így abból nem lehet kihámozni semmit.

A legkisebb időegység 15 perc (24 órás egyébként a kütyü), de gőzöm sincs hogy lehet megoldani, hogy azt érjem el, hogy beállítsam, hogy mondjuk a kv főző 10 óra múlva automatikusan kapcsoljon be, így lefőzné a kávét, mire felkelek. :)


2010. ápr. 10. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz egyszerű de megpróbálom elmagyarázni !

Gondolom kis fekete gombocskák vannak rajta, egy gomb 15perc,és egészen 24 órát ad ki.

1. Be kell állítani valós időre(éppen hány óra van).Ha mondjuk 13ó van, az ahhoz tartozó gombocskát nyomjuk le és egésze addig forgassuk el(óramutató járásának megfelelően)míg meg nem akad.Ha nem megy tovább ez kész is.A gombocskát még hagyjuk lent!

2.Állítsuk be mikor szeretnénk hogy bekapcsoljon.Ha mondjuk 7ó15p és 7ó30p közt szeretnénk nyomkodjuk le ezen számokhoz tartozó kis gombocskákat.Ha kész, húzzuk vissza az időbeállítás alatt lenyomott gombocskát, vigyázva arra hogy ne mozduljon el a tárcsa!

3.Ne felejtsük el automatára állítani!Az oldalán kell lennie egy gombnak amin egy óra és egy kapcsoló szimbólum van.Az órára állítva automata lesz(ellenőrző lámpa nem világít), a kapcsolóra állítva állandóan működik(ellenőrző lámpa világít).

Ha ezen folyamatok alatt elmozdul a tárcsa kezdjük előlről mert nem lesz pontos!Ha minden sikerült +/-15 perc pontossággal kapcsolni fog.

2010. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


Így néz ki. Szerintem ez nem az, amire te gondolsz, mert ezen nincsenek kis fekete gombocskák. :(

2010. ápr. 10. 19:48
 3/7 anonim válasza:
100%
Jól írta az első, csak nem gombocskák, hanem pöckök.Ha befelé nyomod, akkor nem működik, ha kifelé nyomod, akkor bekapcsolt állapot. 96 pöcök van, így jön kia 24 óra.1 nap alatt fordul körbe a tárcsa.Az esedékes órát egy nyíl mutatja, oda kell beállítani.A tárcsa csak 1 irányban forgatható! Egy pöcköt ha kihajtassz, negyed órát működik amit bedugsz az aljzatba. Az órája csk konnektorba dugva jár, ha kihúzod azt a kütyüt, megáll az órája is.
2010. ápr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. A képen látható időzítőről írtam !

A Körbefutó fekete sáv a kis gombocskák(pöckök).

Próbálkozz vele, szerintem menni fog !

2010. ápr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Gondolom már nem aktuális, de én most találkoztam a kérdéssel és hátha segít valakinek:


http://www.youtube.com/watch?v=2NZl6YdhnD8

2014. máj. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is éppen ilyent vettünk és egy hete mozizzuk,hogyan kell használni.Kösz a leírást! /a miénkhez sincs magyar nyelvű ismertető/
2014. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Fuuu 5-ös köszi a videóòt:)))
2016. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!