Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit tud működtetni este a...

Ranterke kérdése:

Mit tud működtetni este a szigetüzemű napkollektor akksija a háztartásban?

Figyelt kérdés
Szigetüzemű napkollektor invertere: Victron Multiplus 24V/3000VA/70A-50A,10 napkollektor és Li-Ion 24V/108Ah_5,4kWh akkumulátor. Kérdés, hogy ha napközben feltölti a napkollektor az akksikat, ideális esetben teljesen, délután, este, mikor otthon van a család, mit tud működtetni az akksi. Nagy fogyasztó nem lenne rákötve, világítás, tv, pc stb. Állítólag az inverter adataiból lehet kiszámolni, de én nem értek ehhez a részéhez.

2016. máj. 25. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A napkollektor csőrendszerben vízet, vagy más hőcserélő közeget melegít, áramot nem fejleszt.
2016. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Hát, az adatokat nézve, ha teljesen fel van töltve az akku, akkor az inverter 3 kVA-t tud nyomni, de ezt két óránál kevesebb ideig, merthogy 5 kWh körül letérdel az akku. Világítás, számítógép összesen kb 600 W, azt 8 óra körül bírja.

VA és W szabadon keverve a becslés miatt, felelősséget nem vállalva.

2016. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
108Ah-ból hogy jön ki a 5,4kWh? Nekem a 108Ah szerintem nem lesz sokkal több mint 2-2,2kWh (ha csak nincs a kérdezőnek 2 db. akksija). Ha teljesen feltöltöd az akkumulátort akkor veszteségeket is figyelembe véve kb. 2 kWh-t tud (ha két akksid van akkor) kb. 4 kWh-d lesz kivehető a rendszerből. Ha sikerült teljesen feltöltened az akksikat. Kérdés milyen TV, milyen PC mert ezek akár 4-500W-ot is képesek fogyasztani (nem a PC tápra írt teljesítmény, hanem az számít mi van benne, és milyen monitora van, és mire használod). A világításodról se tudunk semmit érdemes ilyenkor LED-eset választani mert ott kisebb a felvett teljesítmény. Ha egy kb. 80-100m2-es csaladái házat veszek abban LED-el a világítás 80-100W körül kezdődik. így az összes fogyasztásod akár elérheti a 1-1,5kW-ot is. Ez esetben már csak kb. 3,5-4 órára lesz elég. Természeetsen ez egy másik "szigorúbb" becslés mint Sztrogoff kollégáé. Szerintem a valóságban valahol a két érték között lesz.
2016. máj. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én is úgy számoltam az információk alapján, hogy este nagyjából 4 órát tudnám használni az akksikat, napközben úgyis egyből a rendszerbe megy az áram a napelemből - ha süt a nap :).

Most már az a gondom, hogy a villanyszámla alapján a megtérülés nagyjából 28 évre jön ki, miközben még nem adtam hozzá az akku- és invertercserét, ami ilyen időintervallumban már kötelező lesz min. 1x. Vagyis számomra a teljesítmény OK., a számlacsere szempontjából NEM OK.

Köszi mindenkinek, segítettetek, nem most lesz napkollektorom villanytermelésre. Amúgy melegvízre van, nagyon jól működik, szerettem volna ezt is, de úgy látszik egyenlőre nem halandóknak van.

2016. máj. 26. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!