Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Napkollektor vákuumcsővel azt...

Napkollektor vákuumcsővel azt tapasztalom h este van melegviz de ha fürdünk akkor hamar lehűl este mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

üdv mindenkinek


nem rég vettem egy Grunpover Aqua Premium Plus 200 napkollektort és azt tapasztalom hogy jo forro vizet csinal csak az a gondom h 3 man vagyunk a családban és elsör mikor valaki megy fürdeni akkor zuhanyzás közben a tartályban fogyo vizre rásegit a keringetö szivagyú és mikro a második emebr vagy harmadik menne fűrdeni akkor mar langyos vagy hideg viz marad.


Nah szóval az lenen a kérdésem hogy van egy zárócsap amivel elzárhatom a viz utánpótlást igy az elsö ember elzarja az utolso meg nyitja h a következö napra legyen böven viz,csak az lenne a kérdésem hozzátok hogy ez nem tesz-e kart a napkollektorban?


Mert én egy ugy



2013. ápr. 13. 22:42
 1/3 A kérdező kommentje:

Mert én egy ugynevezet rendszert vezetnék be akkor :),csak félek h a cső megreped..lehetséges ez ? vagy mennyire erősek ?


a válaszokat előre is köszönöm.

2013. ápr. 13. 22:44
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezek a tárolók úgy működnek, hogy azt használják ki, hogy a melegvíz felszáll, míg a hideg lenn marad. Tehát a csapból azért jön a víz megfelelő nyomással, mert a vizet a tartályban folyamatosan pótolja egy szelep.

És nem a pótlástól függ, hogy kihül a víz, hanem íattól, hogy a meleget elhasználjátok.


Én erre az esetre egy kazánt/átfolyós gázvízmelegítőt ajánlok, ami a víz egy bizonyos hőmérséklet alá menetelekor rásegít, azaz a pótolt vizet melegíti.

Ehhez lehet, hogy egy 2 körös puffertartály is kellhet, tehát nem olcsó móka.

2013. ápr. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kérdés, hogy van bekötve nálatok.

ha közvetlenül van, akkor elzárhatod a hideg utánpótlást, mert az folyamatosan hűti a használat alatt a még meglévő vizet, az utántöltés miatt. de a meleg csőre ne engedj hideg vizet, mert károsodhat-tehát veszélyes módszer.

jobb az átfolyásos rendszerű bekötés, amikor a kollektorod előmelegíti egy bojler számára a vizet. illetve segít neki-ha kell a bojler utánfűtt.ilyenkor jóval több melegvized van.van a kollektorban és a bojlerban is.

2013. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!