Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem müködik a léptető...

Miért nem müködik a léptető motor?

Figyelt kérdés
Egy komondor 64-es floppyjából kivettem a léptetőmotorokat a 6 pinesre lenne szükségem, de sehogyse tudom elindítani, a két középső vetetékre a két pirosra rákötöm a mínuszt és a többire teszem a pluszt, de cska fura hangja van bárhogy probálom és meg se moccan. Egy 300W-os táppal probálom. 12V-al. Itt egy kép róla. [link] Mit csináljak vele?

2016. máj. 28. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Először majdnem azt írtam hogy hülye vagy, de itt nem szabad ilyesmit írni.

Kell hozzá egy léptetőmotor vezérlő.

Meg némi ismeret a működéséről.

Ne szégyelld használni a google-t.

2016. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Néztem már tudom, hogy melyikre mikor kell rákötni. De így is müködnie kéne. Hiszen ott is cska áramot ad neki. A hátoldala: [link]
2016. máj. 28. 22:21
 3/11 A kérdező kommentje:
De tudom, hogy kell hozzá egy olyan, de cska akkor, ha majd a gépre kötöm rá. Akkor vezsek egy ULM2808-at
2016. máj. 28. 22:22
 4/11 Szirty ***** válasza:

Egy léptetőmotor nem fog menni közönséges tápegységről, mert több fázisú négyszögjel kell neki.

De hogy azt hogyan, meg attól függ hogy unipoláris vagy bipoláris a motor.


Igaz hogy a vezérlő is csak a tápfeszt kapcsolgatja a tekercsekre, de te ezt egy stabil táppal és drótok érintgetésével nem fogod tudni reprodukálni.

2016. máj. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
6 pines a motor tehát unipoláris. De miért ne tudnám, ha ugyan azt csinálom, mint a vezérlő?
2016. máj. 29. 10:52
 6/11 Szirty ***** válasza:

Mert nem tudod ugyanazt csinálni.

Pl. a fázisokat kézzel váltani néhány us idő alatt úgy hogy a drótokat érintgeted egymáshoz.. ne viccelj már!

2016. máj. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdző, ne vedd figyelembe Szirty kolléga válaszát, ő sajnos abból indul ki, hogy ő nem csinálná ezt. :)

https://www.youtube.com/watch?v=kAyDmovM18E

2016. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szirty ***** válasza:

Dehogynem!

Mozgásra lehetett bírni. Rángatózik... :)

Az volt a probléma egyébként, hogy a motornak állandóan áram kell, akkor is ha áll.

Az érintgetéssel az áram megszakadt a fázisváltások között, a tartó nyomaték megszűnt, ettől a motor elmozdult.

A megszakítás nélküli fázis váltást nem tudod kézzel reprodukálni ezt írtam és szerintem ez továbbra is igaz.


Amúgy a videón bipoláris motor van, a kérdésben meg unipoláris.

2016. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Semmi se lehetetlen. :D De ilyen van valahol unipolárissal? :D
2016. máj. 30. 17:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Ott ugyanez a helyzet csak nem kell polaritást váltani.

[link]

2016. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!