Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért lehet fontos bizonyos...

Miért lehet fontos bizonyos cégeknek (pl. társkeresők), hogy az ember bankkártyával (vagy mobiltel -n) fizesse az előfizetést, miért nem akarják a banki átutalást?

Figyelt kérdés
Lehet e-mögött valami sanda szándék?
2016. jún. 15. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert az nyűgösebb.
2016. jún. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert ez a legegyszerűbb módja a fizetésnek. Mellesleg inkább a társkeresők mögött van nagy sanda szándék és kihasználás. Kihasználják az emberek gyengeségeit, amiből pénzt tudnak termelni. Sokan kétségbeesés gyanánt regisztrálnak fel ezekre, mert félnek hogy egyedül maradnak és szeretnének párt találni maguknak. Közben a társkeresők nagy százalékának a profiljai kamuk.
2016. jún. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt úgy érted, hogy a társkereső cégek kreálnak nem valós személyeket, vagy, hogy magánszemélyek tesznek fel nem valós hirdetést (akár magukról)?
2016. jún. 15. 22:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Előfordul olyan is pl hgoy szextárskeresőkön szinte az összes profil kamu. Olyan is előfordul hgoy a normál társkeresőn is kamu profilok vannak. Én simán el tudom képzelni és hallottam is már róla. NEm kell mindennek bedőlni. Ha kapcsolatot akar az ember ne fizessen érte.
2016. jún. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! Én is gyanítottam már néhány profilról, hogy kamu (az egyik társkeresőnél) - viszont, szerintem van ráció a társkereső(k) használatában (akár előfizetéssel is) - ezt tapasztalatból mondom. Igaz, most megint (csak) keresgélek, de jött már össze itt közel 4 évig tartó kapcsolatom is, (meg néhány rövidebb).
2016. jún. 16. 09:36
 6/8 anonim ***** válasza:

döntő része kamu, aki netán igazi, azt nagyon hamar kicsinálják. hidd el, benne voltam, tényleg így megy.


viszont hogy jön ide a bankkártyás fizetés? amúgy céltól, októl függetlenül, az a legegyszerűbb módja a fizetésnek, azt ugye online azonnal megkapja, nem kell még könyvelgetni ide-oda, meg az átutalás is néhány óra azért sokszor, azaz + 1 felesleges lépcső ami viszont túl nagy adminisztráció és kavarás és még költség is.

2016. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!! Én is benne voltam - vagyok, mármint régóta előfizető vagyok, átutalással szoktam fizetni, mert a másik fizetési mód bankkártyás fizetés lenne - nem bízom ebben, attól tartok, visszaélhetnek (valakik) a bankkártya adataimmal. A másik lehetőség a mobilon fizetés - arról is azt hittem, hogy szedhetnek le pénzt a kártyás telefonomról. Most legutóbb mégis telefonon fizettem, mert úgy egy jelentős kedvezményt vehettem volna igénye - amit aztán mégsem vehettem igénybe, mert csak az új belépőkre vonatkoztatták - amiről persze elfelejtettek tájékoztatni (szemét módon - szóval ez a megtévesztés tipikus esete).

Valamennyire azért működik ez a társkereső, mert már hozott néhány társkapcsolatot - volt köztük egy 4 évig tartó is - meg néhány rövidebb.

De - néha érzek azért simlizést is a társkereső cég részéről. Legutóbb, például, amikor éppen lejárt az előfizetésem, miután már rég óta nem jelentkezett senki, jött egy (mint később kiderült :teljesen komolytalan ajánlat). Szóval szerintem próbáltak egy újabb előfizetés felé terelni (motiválni).

2016. júl. 2. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
naná .. és még durvább dolgokat is tudnék mesélni ...
2016. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!