Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 1000 mw-os lézer milyen...

Egy 1000 mw-os lézer milyen messzire tud elvilágítani, és mire lehet használni, mire nem szabad?

Figyelt kérdés
tudom,hogy semmilyen lézer pointerrel nem szabad senki szemébe világítani még véletlenül sem,nagy távolságból sem,illetve semmilyen járműre nem szabad világítani,legyen légi,földi,vagy vízi.
2016. jún. 17. 20:46
 1/3 A kérdező kommentje:
azt nem tudom,lehet e vásárolni ilyet itthon,de a youttube-on láttam pár videót róla.
2016. jún. 17. 20:47
 2/3 anonim ***** válasza:

200-400 mW-osakat láttam még régebben a mára már felszámolt kínai piacon, teljesítmény függő, 3500-4500,-ft os áron.


Lényegében mindent tudsz akkor róla ami fontos. :)

Azt, hogy milyen távolsára világít el a fénysugár összetartása határozza meg első sorban.


Egy 40 milliWattos zöld lézer pointerrel kipróbáltuk, békásmegyerről világítottam egy néhány méteresnek látszó foltot a Hármashatár-hegy tetején lévő pontra, ahonnan nekem bicikli lámpa fényével jeleztek, hogy oda világítsak. Közben telefonon tartottuk a kapcsolatot.


A távolság kb. 6 km volt légvonalban a térkép szerint.

Mondták, hogy még ekkora távolságból is nagyon erős a fénye és csak 40 mW-os volt!. Ott messze (6 km) a bokrokon fákon mindenen látszott ahogy a lézer megvilágította.


itt próbáltam stabilan tartani de mindig azt mondták, hogy ne rázzam mert így nem tudják meghatározni a fényfolt méretét, de nagyjából néhány méteres területet világított meg az éjszaka sötétjében. Ilyen több km-es távolságból már nagyon gyenge lesz a fénye, de azért egy jármű vezetőt így is elvakíthat annyira, hogy azzal balesetet okozzon, ezért veszik olyan komolyan a repülőkre világító ilyen próbálkozásokat, mert ez még nagyon nagy távolságból is életveszélyes dolog ha elvakítja, megzavarja a pilótát akár csak pillanatokra is. Egyébként valahol olvastam hogy használnak lézeket a gyalogságnál az ellenfél elvakítására is, ami percekre harcképtelenné teszi az ellenfelet de később már nem találtam vissza a cikkhez.

2016. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyébként ilyen 30-40mW -os infra pumpáló lézer leddel gerjesztettet még most is árulnak sok helyen zöldben.

Viszont az csak kb 15 Celziusz fok körül kezd működni, alatta csak szintén szemre veszélyes infra sugárzás lép ki belőle, amit mélyvörösként halványan lehet látni, de az annál jóval erősebb. ha a szembe téved akkor okozhat komoly sérülést is, hiába nem látszik erősnek.

2016. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!