Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért inkompatibilisek néha a...

Miért inkompatibilisek néha a LED izzók bizonyos lámpákkal véletlenszerűen?

Figyelt kérdés
Mostanában fokozatosan cserélem le az izzóimat LED-esekre. És gyakran azt tapasztalom, hogy amit veszek izzó nem működik, aztán átrakom egy másik lámpába működik, ugyanolyan izzóból egy másik meg működik, vagy egy régi halogén ugyanabban a foglalatban. A lámpákban 3-4 izzónak van hely és ha egy LED-es izzó nem működik, akkor egyik foglalatban sem. Mondtam ezt a boltban, és hülyének néztek, hogy ilyen nem lehet, de én rendesen mindent végigpróbáltam, nem vagyok hülye, és nem is először tapasztaltam ezt, hanem 3 alkalommal is különböző lámpák esetében ráadásul. Ugyanaz a tipusú LED-ből az egyik működik, a másik nem, de másik lámpában igen. Mi lehet az oka?

2016. jún. 23. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kontakt hibás, a foglalattal lehet gond!
2016. jún. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Ugyanaz a tipusú LED-ből az egyik működik, a másik nem"

Milyen típusú?

2016. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában az az oka, hogy a hagyományos izzó vége forrasztott, így ott egy bumszli van, ez nyomta évekig a foglalat érintkezőjét, ami kisebb-nagyobb mértékben deformálódott. A ledes izzókban már csak egy lemezke van, ami nem áll ki annyira hátra, mint a forrasztott vég, ezért egy deformált foglalattal már nem biztos hogy rendesen érintkezik. Általában megoldja a problémát, ha áramtalanítasz, és a foglalat aljában lévő nyelvecskét kifelé hajtod egy kicsit.
2016. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ok, köszi, ez elfogadhatónak tűnik, bár a lámpa nem régi és halogén izzókat használtam, nem tudom azt érted-e régi típus alatt, viszont egy LED boltban miért nem tudnak erről az effektusról???
2016. jún. 23. 09:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Továbbra is:

Milyen típusú?

2016. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit írtam, az csak az e27 és néha az e14 foglalatú izzókra igaz. Halogén foglalatosnál (gu10, gu9) még nem találkoztam ilyen jelenséggel.
2016. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

12 voltos halogén izzók helyére tettél ledet?

Ha igen, akkor itt a gond.

Az izzó-tápegység nem alkalmas ledekhez. Egyrészt megfelelő __ohmikus__ (izzószál) terhelés nélkül nem indul el, másrészt a kimenő feszültség túl kis terhelésnél megszaladhat.

Led-hez led-táp való, ilyet is lehet kapni, az eladónak meg kellett volna kérdezni téged.

2016. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
30W-os izzók helyére tettem
2016. jún. 23. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:
De csapos, kisfeszültségű (12V) halogének helyére, vagy menetes 230 voltos izzók helyett?
2016. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!