Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Árnyékolt jelkábelnél (egy...

Árnyékolt jelkábelnél (egy eres) mennyire fontos az árnyékoltság minősége?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy jelátvitelhez kellene szerelnem RCA-ra és jack-re kábelt, azaz egy meleg ér + az árnyék mint hideg ér, de ennek az elvileg jó minőségű kábelnak az árnyékolása valami nylon fóliával van megoldva és nem fémszálakkal.

Az lehet, hogy aztán ugyanannyira árnyékol, csak az a bajom, hogy ezt a fóliát ugye nem tudom forrasztani sehova nyilván.


Ez most akkor mennyire fog bezavarni, hogy tulképen csak a meleg ér lesz fixen beforrasztva és a hideg, azaz az árnyéka pedig éppen ahogy sikerül?


Másik opció:

Vagy ha ez nagy gond, akkor inkább használjak olyan kábelt ami két eres + árnyék, és akkor rendesen be tudom forrasztani a meleget, hideget is + az árnyékot pedig összekötöm a kábel mindkét végén a hideg ponttal? ez így biztosabb megoldás?



2016. júl. 2. 08:09
 1/7 Szirty ***** válasza:

Gondolom a fóliás kábelhez megfelelő csatlakozó kellene, aminél megoldott az árnyékolás megfelelő bekötése.


Szerintem a bizonytalan bekötéssel később gondok lesznek (főleg ha a kábelt gyakran mozgatják).

Válassz olyan kábelt (akár több erest) amelyiket megfelelően be tudod kötni.

2016. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ok kösz de azt legalább jól tudom, hogy a kábel két végén az árnyékot össze kell kötni a hideg érrel? (olyan kábelnél, ahol tehát van 2 normális ér hideg+meleg és ezen felül az árnyék)?

köszi

2016. júl. 2. 09:54
 3/7 A kérdező kommentje:

"Gondolom a fóliás kábelhez megfelelő csatlakozó kellene, aminél megoldott az árnyékolás megfelelő bekötése. "


hát biztos, de nem tudom ezt hogy gondolták ... hát az ember forraszt ugye ha tuti kontaktot akar szal ezek az összecsípős-szorítós csatlakozók sztem nem túl nyerők (tudom, elvileg hidegfolyás stb, csak aztán a gyakorlatban nekem ezekkel mindig gondok voltak)

2016. júl. 2. 09:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen eszközök között akarsz jelátvitelt kialakítani. Szimmetrikus vagy aszimmetrikus ki/bemenetek?
2016. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:

Nos igen.

Ha a jel aszimmetrikus a kábel pedig 1 ér+árnyékolás, akkor az árnyékolást mindenképpen be kell kötni mindkét végén, mert az a GND (jel referencia).


Ha a kábel két ér+árnyékolás ahol az egyik ér a jel referencia (GND) a másik meg a "meleg" ér, akkor az árnyékolást bekötheted csak az egyik végén. De ilyen esetben az egyik ér ugyanazt a potenciált viszi, mint maga az árnyékolás.


Ha a jel szimmetrikus, akkor a jel átviteléhez két ér kell, az árnyékolást esetleg csak az egyik végén kötik be a kiegyenlítőáramok elkerülése érdekében.

2016. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

most hirtelen aszimmetrikusról van szó, de így se értem, ugyanis próbáltam én ezt már régebben, és ha csak az egyik végén is nem kötöttem össze az árnyékot a hideg szállal (2 eres+árnyék-típusú kábel esetén), olyan zúgás-búgás volt, mint a huzat, de aztán ilyen kíséreti alapon rájöttem, ha meg összekötöm mindkét végén, akkor semmi gond és működik szépen, csak ebben az esetben meg nem értem, egyáltalán mi szükség ugye a 2 érre, ha egyszer az árnyék is a hideget viszi ugyanúgy, nem?


szóval bocs, total káosz ez nekem, csak amit írtam, az tapasztalat, viszont ezt az egyik felén bekötni dolgot ezt tényleg nem értem :(


(mono jack dugóról megy át egy másik mono jackre amúgy, de a kábel mégis 2 ér + árnyék)

2016. júl. 2. 11:29
 7/7 A kérdező kommentje:
nos szétkaptam az eredeti gyári kábelt ami a jacken volt, és szétvágtam, bizony igaz h 1 eres de brutálisan árnyékolt. ilyet még nem is láttam, szal eleve can körben mintha rá lenne olvasztva a meleg szál szigetelésére egy fóliaréteg és még ezt veszi körbe a sodronyos árnyékolás. azaz tudják ők is h nagyon fontos, viszont ezek szerint csak 1 eres kábellal dolgoznak. a gond viszont ott jön h ennyire durván árnyékolt kábelt én még sehol nem tudtam szerezni, csak a coaxot láttam ami hasonló, na de az meg ugye durva rugalmatlan, az nem jó ilyenre. esetleg ismertek konkrét kábeltípust?
2016. júl. 2. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!