Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Inverteres hegesztőt át...

Inverteres hegesztőt át lehet-e alakítani hozzákapcsolt egyéb tartozékokkal CO2 védőgázas fogyóelektródás hegesztővé maradandó átalakítás nélkül?

Figyelt kérdés
Ha át lehet alakítani akkor pedig invertert vagy trafót lenne-e érdemesebb erre a célra használni?

2016. júl. 9. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

át.

[link]

2016. júl. 10. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mi van ebben a szerkezetben reprodukálható lenne házilag?
2016. júl. 11. 16:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Annyira nem sima ügy. Fogyóhoz lapos feszültség-jelleggörbe szükséges, hogy nehezen égjen vissza a huzal az áramátadóig, inkább csak rövidzárlatra legyen számottevő leolvadás. Ellentétben az AWI-val, ahol az áramot jobb, ha konstans értéken tartja az ívhossztól majdnem függetlenül. A sima bevont elektródás áramforrások pedig valahol a kettő közt működnek jól, persze közelebb a MIG/MAG görbéjéhez, de mégse olyan jó. Ráadásul ma már minden létező MIG/MAG gép szinergikus, tehát huzalsebességgel együtt állítja az áramerősséget, nem neked kell eltalálni.
2016. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem egyszerű kivitelezni.
2016. júl. 13. 16:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Majdnem egyszerű, inkább az eredmény kompromisszumos kicsit.
2016. júl. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerinted érdemes-e foglalkozni vele?
2016. júl. 16. 11:31
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem a megfelelő embert kérdezed, mert hasonlóra készülök, csak AWI gyakorlócuccot akarok rittyenteni a kis iWeld inverterem köré. Nyilván még kompromisszumosabb lesz, de amikor a mesterem említette, hogy ők annak idején, amikor még szinte csak néhányan, leginkább hallomásból ismerték az awizást, a meglevő trafójukat használták be, és amilyen rohadt nehéz volt vele jót hegeszteni, olyan hasznosnak bizonyult később, amikor már a megfelelő inverterrel kellett dolgozni, és nem hajigálta az ampert az ívhossz úgy.


Megkérdeztem gyakorin persze, hogy mi a közvélekedés ezzel kapcsolatban, valaki említette, hogy a bevont elektródás inverterek a letapadásgátlóval nehezítik az awi ívgyújtást, az arc force pedig tovább állatkodik, amikor már van ív, és nem is túl rövid. Lehet gyakorolni a leszorított ívet... :) Meg ugye szinte biztosan zárványos lesz a kezdés és megég a befejezés, épp csak gyakorolgatni elegendő, és épp csak addig, míg a kőkemény AC/DC, impulzusos inverterembe bele nem borítom a következő éves kuporgatást.


Egy próbát egyébként _szerintem_ lehet, hogy megér. Csaj persze én elvetemült vagyok és tudom is magamról. Persze erő az kelleni fog, nem a tízezer forintos kategóriáé a terep. Ha 200 amperig jó vagy, és legalább 130-140-ig legalább 70% a bekapcsolási idő 40 fokban, akkor még el is lehet dolgozgatni vele.

2016. júl. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nnna, az első bekezdésem utolsó mondatából kimaradt valami olyasmi, hogy "[amikor a mester említette,] akkor fejembe vettem, hogy kipróbálom, addig is megvettem a palackot meg a reduktort a rendes cucchoz.


*csaj persze" -> "csak persze"

2016. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]


egy ilyen iverterem van (ami mellesleg AWI képes)

2016. júl. 17. 10:25
 10/12 A kérdező kommentje:
ezt ha MIG-re akarnám használni milyen kiegészítők kellenének hozzá?
2016. júl. 17. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!