Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy apple macbook laptopt...

Egy apple macbook laptopt szeretnék venni, de nem tudom hogy megéri-e?

Figyelt kérdés

Ballagási pénzemből, egy maradandó dolgot szeretnék venni. A laptopra gondoltam, mert a HP laptopom 2 év után döglődik, ezért, most jól át szeretném gondolni, hogy mit veszek. Mivel nem akarom elszórni a pénzem.

15/L



2016. júl. 22. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ismered a rendszerét és jártas vagy az Apple-nél akkor csak ajánlani tudom.

Mondjuk 500 000 forintot nem adnék a lányomnak ballagásra, max a felét. (Igeeen annyi egy MacBook. Esetleg Air-t az iMagazin Storeból 300 000-ért ajánlom.)

2016. júl. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem számít mennyibe kerül, csak egy jó laptopot szeretnék, amit a fogalmazásokra, képek, videók szerkesztésére, prezentációk készítésére használnék.
2016. júl. 22. 23:51
 3/8 anonim ***** válasza:
iPad-ot javasolnék inkább erre az igénybevételre.
2016. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha fontos a hordozhatóság, akkor kategóriájának egyik legjobbja az Air. Sima Macbookot nem tudom ajánlani, az inkább technikai demonstráció ennek megfelelően árazva, mint egy átlagfelhasználónak* készülő notebook.

Ugyanakkor ha hordozhatóság nem szempont, szerintem érdemes szétnézni PC-k között is, ha nem a legalja árkategóriában nézel szét, ott is találni minőségi modelleket bőven, Apple-nél lényegesen hosszabb garanciával.


*: feltételezem átlagfelhasználó akar használni USB-s eszközt (pl kamerát), akár akkor is, mikor notebook épp töltőn lóg.

2016. júl. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Egy apple laptop árán -ha a hordozhatóság nem lényeg- akkor egy gaming gépet vehetsz plusz garanciával, ami azért veri az apple-t, legalábbis a laptopot. Apple laptopon nem tudom, hogy mennyire fogsz videókat, képeket szerkeszteni, de például ha ps-ben már a 168. layernél tartasz ott már van várakozási idő, és az asztalinál nincsen tárhely korlátozás. Videóknál még jobban szükség van tárhelyre (tapasztalat), és ha ott is sok effekt van akkor már ott is szükséges a gép. Ez nagyjából csak attól függ, hogy mennyire komolyan akarod használni. Ha videózol akkor a laptopot (legalábbis az apple-t) hanyagold szerintem, mert ott a tárhely sem olyan nagy, ami elég nagy gond.

Talán hasznos volt, nem vagyok az apple ellen, de azt is ugyan úgy ki lehet nyírni mint a többit és a többit is életben lehet tartani, ez nagyrészt gazdától és a minőségtől függ. Az Apple laptopot nem nagyon ismerem, már használtam, de nekem nincs és nem is volt, nem is lesz. :D. A kérdésedre meg nemtudunk konkrét választ adni, mert nem ismerünk téged.

2016. júl. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: ha videózni akar, mindenképp merevlemezre lesz szüksége a sok adat tárolásához. Külső HDD-k szerencsére nem drágák, és USB 3.0 kapcsolat esetén elég gyorsak is (szekvenciális írás számít szerencsére ebben az esetben).

Szerkesztés esetén pedig nem kell tartania a Mactől, Final Cut Pro esetén legalábbis biztosan. Még 12" MacBook is alkalmas 4K videók szerkesztésére: https://www.youtube.com/watch?v=KnapaZYD2cU

2016. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha külső merevlemezt használ akkor egyes macek esetén nem lehet egyszerre a külső winyót és a töltőt. Nem?
2016. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az az "egyes macek" egyedül a 12"-os MacBookot jelenti, amire írtam is, hogy inkább techdemo termék, mint vásárlásra érdemes. Ha Airt vesz, nem lesz ilyen gondja vele, és kijelzőt leszámítva jobban is jár (erősebb, olcsóbb, több csatlakozó van rajta).
2016. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!