Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan oldható meg egy panel...

Hogyan oldható meg egy panel lakás túlfeszültség védelme?

Figyelt kérdés

Egy féléves kombinált gáztűzhely villanyos sütős része ment tönkre (csak annyi, hogy nem indul el a sütő, de pl az órája tökéletesen működik), a szerelő szerint áramkimaradás utáni kisebb túlfeszültségtől (mondjuk ebbe azért lehet belekötnék, de mindegy). A lényeg, hogy panel lakás esetében ugye csak a fázis és a nulla jön be és a belső elosztónál van kialakítva a nulláról a plusz FÖLD. Ebben az esetben beszerelhető-e az ún. "túlfeszültség levezető"? Mert elvileg az a föld felé vezetné el a túlfeszt, ami egy kertes háznál ugye nem probléma, de itt...


Vagy van-e más megoldás az adott probléma megoldására a túlfesz védett elosztókon és szünetmenteseken túl? (FI relé is a szekrényben vár, de az más tészta...)


köszi



2016. júl. 31. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

"Egy féléves kombinált gáztűzhely villanyos sütős része ment tönkre"


Garanciás javítás. Attól függetlenül hogy van vagy nincs túlfesz védelem.


"Mert elvileg az a föld felé vezetné el a túlfeszt, ami egy kertes háznál ugye nem probléma, de itt... "


Ne bonyolódj bele, bízd szakemberre.


"Vagy van-e más megoldás az adott probléma megoldására a túlfesz védett elosztókon és szünetmenteseken túl? "


Van. Szakember szakszerűen megcsinálja.

2016. júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

természetesen a garis javítás folyamatban van, az ötleteket pedig egyelőre elméleti síkon várom. (azt eddig nem akartam említeni, hogy a villanyszerelés nem ismeretlen tudomány számomra, a hangsúly inkább panel kontra túlfeszlevezető kapcsolatra menne rá)


így valami hasznos?

2016. júl. 31. 10:30
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Úristen...
2016. júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

"a villanyszerelés nem ismeretlen tudomány számomra,"

Gondolom az agysebészet sem.

2016. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

nem... tényleg nem, és itt minden kedves építő jellegű hozzászólású "szakember" szerelmes gyökérnek bármikor megcsinálok 1-1 rutin agyműtétet...


egy normális hozzászólást én úgy gondolnék, hogy "így meg úgy működne a dolog, de ha nem vagy jártas benne, akkor inkább szakemberrel intéztesd"

ehelyett sokkal egyszerűbb az embert rögtön hülyének nézni, és inkább egyáltalán nem válaszolni a kérdésre...


köszi, csók a család :*

2016. aug. 1. 09:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért kötnél bele a szerelő véleményébe? Az áramkimaradás sajnos túlfeszültséggel jár. Bármely energiatároló így reagál.
2016. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nem kötök bele, inkább csak nem teljesen tiszta ez a jellegű dolog nekem. bár tegnap óta hallottam ilyet, hogy "a villamos hálózat alapvetően induktív jellegű"... így már körvonalazódik a dolog értelme, csak nem igazán találtam erről valamiféle leírást :)


ami mondjuk fura, hogy ennek ellenére már nem egy helyről hallottam, hogy az áramszünet utáni túlfesz csak "szóbeszéd"... és ezt egy távközlési hálózati energetikus mondta, úgyhogy mostmár nem tudom kinek higgyek :D


bár a kérdés még mindig adott, hogy miképp lehet ezek ellen védekezni? :P

2016. aug. 1. 10:39
 8/13 anonim ***** válasza:

2. és 3. fokozatú túlfeszültségvédő készülékekkel.

Az, hogy egyben jön be a védővezető és a nullavezető, az, mondhatnám, csak azt jelenti, hogy nem kell azon kettő közé is túlfeszültségvédő, amely nem kettő. :)

2016. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

értem, köszi

akkor utánajárok ennek :)

2016. aug. 1. 10:49
 10/13 anonim ***** válasza:
A távközlési hálózati energetikusnak üzenhetném, hogy nézze meg az IEC 1000-2-3 szabványt, ami a 90-esek végén érvényben volt (merthogy már abban is tárgyalták eme jelenséget) különös tekintettel a 6.6.2. pontra.
2016. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!