Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led reflektoroknál miért...

Led reflektoroknál miért használnak led meghajtót? Az olcsóbb megoldás miért nem jó?

Figyelt kérdés
Sokkal olcsóbb lenne egy előtét kondi, egy grace és egy szűrő kondi. Esetleg + 1-2 ellenállás vagy valami hasonló kis értékű extra alkatrész.

2016. aug. 5. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Persze, az összes olcsó vacak így működik.

Vibrál is rendesen, ahogy kell, minden félperiódusnak csak egy kis szakaszán világítanak a ledek, de akkor legalább túlhajtva, hogy az átlag fényerő meglegyen. A szemnek is nagyon jó, kifejezetten pihentető a 100 Hz-es villódzás. Főleg ha esetleg egy vagyonvédelmi kamerával megfigyelt területet világít be, és ha a kamera nem a hálózathoz van szinkronizálva, akkor csodás lesz a kamera képe...

Folytassam?

A soros kondi, greatz-híd, ellenállásos megoldás csak a leg-leg-legalja kínai "kukorica" lámpáknál fordul elő.

2016. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt írtad:

"Hmm, nem is tudom, hogy a kondit miért írtam, de te nagyon hülye vagy azt tudom!"


Ellentétben veled, én már láttam ilyen hulladék ledlámpát szétszedve, és tényleg egy soros kapacitás végzi az áramkorlátozást. Vibrál is, ahogy kell.

Az is tény, hogy a normális lámpákban PFC-s kapcsolóüzemű táp hajtja a ledeket. A bemenő feszültségtől függetlenül állandó árammal (= fényerővel). Valahol 95-100 volt környékén elindulnak, és 260-280 voltig minden károsodás nélkül használhatók.

Szóval óvatosan a másik minősítgetésével!

(idézet csak azért, mert a hozzászólásod törlése után az én válaszom értelmetlenné válna)

2016. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elmondanád nekem, hogy a puffer kondi után mi vibrál?

Mert minden alapot leírtál, amit egy első éves tanul, de azt nem fogtad fel amit írtam.

2016. okt. 13. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!