Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Önműködő lámpa? Egy kamrába...

B.Laci. kérdése:

Önműködő lámpa? Egy kamrába szeretnék felszerelni egy olyan szerkezetet, ami fel- és lekapcsolja a lámpát, hogyha az ajtó ki- és benyitódik. Van megoldás rá, ami esztétikailag is elfogadható?

Figyelt kérdés

2016. júl. 10. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Infravörös mozgásérzékelő - ha valaki belép az ajtón arról visszaverődik a kibocsájtott infravörös fénynyaláb, ami bekapcsolja a lámpát adott időre. Ha úgy helyezed el a mozgásérzékelőt hogy az egész helyiséget belássa, akkor ameddig a személy a helyiségben van, addig bekapcsolva marad a lámpa.
2016. júl. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ezt hol lehet beszerezni?Esetleg egy oldalt tudnál linkelni?Köszi.
2016. júl. 10. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Árulnak ilyet több helyen is:

[link]

2016. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem erre a célra a mozgásérzékelős LED "izzó" jött be. Eleve bura nélkül használtam a lámpatestet, ráadásul jól rálátott az ajtóra az érzékelő. Nem kellett drótozni, forrasztani, csak betekertem, azt' jó is volt. Nagyszüleimnél később mozgásérzékelős foglalattal oldottam meg a dolgot: E27-be betekered, van rajta egy érzékelő, majd még egy E27, abba megy az izzó. Ott azért volt erre szükség, mert a mozgásérzékelős izzó beállításai nem voltak jók, nekik hosszabb utánvilágítási idő kellett, de azt az izzón nem lehetett állítani. A foglalatot viszont be lehetett lőni úgy, hogy nekik is jó legyen.
2016. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem nincs szükségem ennyire precíz dolgokra...Sookal inkább érdekelne egy egyszerű,vagy diy dolog is mind például ami ebben a videóban is van :)

https://www.youtube.com/watch?v=9cdeQ7GkJ5o

2016. júl. 10. 13:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni olyant, ami 3 cerkaelemmel megy, 5 db LED van benne, alárendelt célra az is jó.

Nem jó nyelvészkedni, de a mozgásérzékelő megnevezés elég jól fedi a lényeget, az tehát nem állás- és tűnődés érzékelő. :) Nyilvános WC-ben nagyon zavaró ez, ha esetleg ki kell ugrani a boxból és csápolni egyet. :)

2016. júl. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pár hónapja az Aldiban láttam ilyen célra való elemes lámpát egészen jól nézett ki! Kb. 3-4.000,-Ft körül volt az ára.
2016. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!