Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rádió antenna hogy viselkedik...

Jozi332 kérdése:

Rádió antenna hogy viselkedik ha 2200 nm-s felületet kap? (Olvass lejebb. elméleti probléma)

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy van egy 100 W-os 1Ghz frekvenciájú adó rádióm, ha ehez egy henger alakú 12m magas 60m átmérőjű antennát kapcsolok hozzá (~2200 nm). Nos arra lennék kíváncsi hogy ennek a külsején milyen lenne a térerősség, hogy egyáltalán lesz e mérhető jel a külsején és hogy ez a jel milyen messze lesz még mérhető (-90 decibel)?

Ha pedig nagyon bonyolult (szerintem inkább ez) valami irodalmi alkotást linkelni kérek ahol el tudom olvasni hogy mekkora hülyeséget kérdeztem :)


Szorosan ragaszkodjunk egyenlőre ahoz hogy ELMÉLETI probléma. Köszönöm



#rádió #rádió antenna #rádió antenna elmélet
2016. aug. 18. 18:19
 1/4 Szirty ***** válasza:

Az antenna nem úgy működik, hogy minél nagyobb annál jobb.

Rendkívül fontos a frekvenciára való méretezés és az antenna geometriája.


A nem megfelelően hangolt és illesztett antenna egy nagyobb teljesítményű adó esetén tönkreteszik a végfokot a visszaverődő hullámok.

2016. aug. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mérhetetlen dilettantizmus amit itt összehordtál. Ez nem elméleti probléma, hanem buta badarság.
2016. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hülyeség nem értek hozzá de lehet hasznos lenne nekem... Tudom hogy nem jó a minél nagyobb antenna... Valami irodalmat tudtok nekem ajánlani az antennák tervezéséhez ami ilyesfajta adatokra is kitér?
2016. aug. 18. 19:58
 4/4 Szirty ***** válasza:

Google?


[link]


[link]


Szerezd be az antenna könyvet!

[link]

2016. aug. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!