Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy kezdő hobby szerelőnek...

Egy kezdő hobby szerelőnek milyen Multimétert ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kérnék webshop ajánlást is, hogy hol érdemes venni, föleg Budapesten. Így kezdésképp nem szánnék 10 ezer forintnál többet rá.

2016. aug. 21. 01:07
 1/7 Szirty ***** válasza:

No és mi az amit szerelsz?

Dízelmozdonyt?

Villanyt?

Elektronikus áramköröket?

2016. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Atomerőművet és Boeing 747 eseket, mégis szerinted mit? Nyilván villanyt és áramköröket, de szerintem ez nem kérdéses, nem hinném, hogy egy hobbi szerelő mozdonyt vagy olyat szerelne amihez tizenkét diploma kellene. Nem akartam bunkó lenni, de szerintem ez egyértelmű volt. Egy alap amivel lehet mérni ellenállást feszt ampert és töltést, vagyis amivel lehet hibát merni és építeni kisebb áramköröket. De mindezt nem professzionális szinten, tehát nem kell egy 100 ezres gép. 220 v fesznél többel nem foglalkozok, de pontos legyen, és ha lehet digitális. És bocs ha nem voltam egyértelmű.
2016. aug. 21. 13:05
 3/7 Szirty ***** válasza:

"Nem akartam bunkó lenni, de szerintem ez egyértelmű volt."


A kérdező számára kivétel nélkül mindig egyértelmű mit kérdez.

A baj az, hogy csak azt írja le amire gondol, mert szerinte minden egyértelmű. De másnak fogalma sem lesz mit szeretne... :) Ez sajnos nagyon gyakori itt.


Pl. kérdezik mi baja lehet ennek vagy annak a készüléknek, de még arra sem veszi a fáradtságot, hogy leírja a típusát. ("miért villog a piros LED a mosógépemen?").


Jah tényleg! Dízel mozdonyt nem szerel hobbíból az ember, valóban. Elnézést! De autót, motort szerelhet épp! És ÉN erre gondoltam. Szerintem egyértelmű volt. Neked nem? :)


"Boeing 747 eseket, mégis szerinted mit?"


Halvány fogalmam sincs! Bármi lehet. Ezért kérdeztem!


Lehet hogy meglep, de autóvillamossági szereléshez villanyszereléshez nem nagyon kell pl. Frekvencia mérő vagy tranzisztor vizsgáló. De egy elektronikus áramkörök építésével foglalkozó hobbistának ezek igen hasznosak lehetnek. Hmm.. Szerinted?


Szóval ennek megfelelően válassz. Figyelembe kell venni hogy 3-5e Ft-os műszerektől túl sokat nem lehet várni semmilyen tekintetben. De kezdetnek jó lehet.

2016. aug. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ én egy .


Szerinted ez jó?

[link]


áramkör építés, javítás a cél.

2016. aug. 22. 21:10
 5/7 A kérdező kommentje:
ilyenre gondoltam *
2016. aug. 22. 21:11
 6/7 Szirty ***** válasza:
A Voltcraft műszerek jók!
2016. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
UNI-T olcso kezdetnek
2016. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!