Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen processzort vegyek a...

Patrik152 kérdése:

Milyen processzort vegyek a számítógépembe?

Figyelt kérdés

Van egy elég régi asztali számítógépem, ami aránylag tökéletesen teszi a dolgát, DE most már Windows 10 alatt picit lassúcska a maga 1 magos Pentium 4-es 3.0Ghz-es processzorával.

Szóval ezt szeretném leváltani egy erősebb procira, lehetőleg több magosra.

Milyen lehetőségeim vannak ilyen irányban??

Tudom, hogy nem egy ilyen gépet kellene fejlesztenem, hanem venni egy újat, de erre nincs anyagi hátterem, viszont találtam több olyan processzort is az interneten ami elvileg jó az alaplapomba, és megfizethető az áruk.

[link]

Nos az lenne a kérdés, hogy ezek közül a procik közül melyik jó az én alaplapomba? Csak a foglalatnak kell megfelelőnek lennie, vagy számítanak az órajelek és más paraméterek is a kompatibilitásnál??

Ezen felül még az lenne a kérdésem, hogy ha sikerül egy 2 vagy esetleg 4 magos procit berakni a gépbe, akkor a most rajta lévő 32 bites windows 10 ugyanúgy futna a gépen? Ha igen, akkor a 32 bites oprendszerre fel lehetne tenni 64 bites programokat?

Remélem érthető a kérdésem. :)

A gépem adatai:

System Manufacturer: Hewlett-Packard

System Model: HP Compaq dx6120 MT(PW279ES)

BIOS: Default System BIOS

Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz, ~3.0GHz

Memory: 2560MB RAM (533Mhz)

Available OS Memory: 2552MB RAM

Page File: 1105MB used, 1894MB available

Windows Dir: C:\WINDOWS

DirectX Version: DirectX 12

DX Setup Parameters: Not found

User DPI Setting: Using System DPI

System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

DWM DPI Scaling: Disabled

Miracast: Not Available


Előre is köszönöm a válaszokat!! :)



2016. aug. 28. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt kellene megnézni, hogy milyen procit támogat az alaplap. De sok jóra ne számíts. 20ezer forintért már ennél sokkal komolyabb gépeket is kapsz.
2016. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, ez az alaplap Intel 915G chipsetet tartalmaz, amely nem támogat többmagos processzorokat.

Ahogy #1 is írta, 20 ezer forint körül kapható olyan (használt, márkás) gép, amely sokkal gyorsabb ennél (2 magos Core2 processzor, 4 GB RAM).

2016. aug. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!