Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a processzort bele tudnám...

Ezt a processzort bele tudnám rakni a számítógépembe?

Figyelt kérdés

Tehát nekem jelenleg ez van: [link]

És egy ilyenre szeretném lecserélni: [link]

Alaplapom: [link]

Még annyit, hogy ha bele tudnám rakni azt a processzort, akkor azt hogyan kell? Mármint, azt a kis "darabkát" ki kell cserélni és kész? Valaki el tudná magyarázni? Köszönöm!



2016. márc. 14. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt az alaplapod hivatalos CPU támogatása

2016. márc. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Fontos, hogy az alaplap támogatja-e az adott CPU-t.

2. Logikusan a CPU foglalatnak is meg kell egyeznie.

3. Igen, csak leveszed a hűtőbordát, kilazítod a CPU-t a foglalatból, általában egy kar szorítja be, kicseréled az újra, majd kensz rá egy kis szilikon hővezető pasztát a közepére, karral lezárod, visszarakod a hűtőbordát és kész.



BIOS frissítesz legelőször.


De én nem látok a listában Intel CPU-t, csak AMD-t.

2016. márc. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod beletenni, de elvileg s939 foglalatos Athlon 64 X2 processzort igen, ami még jobb is...csak nehéz olyat találni, pláne jó áron...ez már nagyon öreg gép, kár vele sokat vesződni, nagyobb összeget költeni rá.
2016. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! De az utolsó azt írta hogy nem lehet bele rakni.. Akkor most kinek higgyek? Igen, tudom hogy öreg gép, sajnos újabbat jelenleg nem tudok venni, de amit linkeltem intel processzort azt meg tudnám venni, olcsó is.
2016. márc. 14. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:
De nem megy bele egy lga 775-ös processzor egy pga 939-es foglalatba, a támogatási lista sem ír egyetlen Intel procit sem. Két magos procit tudsz venni csak nehéz ebbe a foglalatba valót találni. Egy X2 4000+ is jó lenne, míg egy X2 4600+ vagy 4800+ még jobb is mint az említett Pentium-D. Csak ezekből nehéz 939 foglalatosat találni.
2016. márc. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mostmár értem, köszönöm! Sajnos ilyet már nem lehet boltban venni, ezért használtan fogok, már találtam is: [link] Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!
2016. márc. 14. 22:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez sszerintem AM2 foglalatos (pga 940 ha jól emlékszem). Ilyenből sok van, de 939-ből jóval kevesebb (régebbiek, maguk idejében jóval drágábbak is voltak). Fő különbség, hogy az integrált memóriavezérlő az AM2-ben már DDR2-es....szóval nem kompatibilis a 939 és az AM2...
2016. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MGéza ***** válasza:

Ne onnan vegyél procit, itt találsz:

[link]

Esetleg még itt:

[link]

2016. márc. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!