Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Így kérhetek új bankkártyát?

Így kérhetek új bankkártyát?

Figyelt kérdés
Pár hete lejárt a személyim, ami már van új de ideiglenes, viszont a bankkártyám meg elhagytam, már letiltattam. Igényelnék online újat, viszont nem tudom mennyire gond, ha a régi személyiszámot adom meg, elvileg az van a bankrendszerben is, vagy megadhatom az új ideiglenes számát is?
2016. aug. 30. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A régit biztos, hogy nem adhatod meg, hisz az a dokumentum érvénytelen, megszűnt.

Nincs jogsid? Vagy útleveled? Mert az kiváltaná a személyit és akkor nem lenne kérdés.

2016. aug. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ideiglenessel mentem ügyet intézni, mondták nekem, hogy ha meglesz az új, akkor intézhetek ügyeket.
2016. aug. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

A banknak eleve kellene jelezni, hogy új személyid van. Előszöris mivel ha pl kártya nélkül bemész a bankba pénzt felvenni (pl mert elhagytad a kártyát...), akkor az első amit néznek, hogy a szeméyi igazolvány száma stimmel-e.

A szeméyi számod és a személyi igazolványod száma két teljesen különböző dolog. A személyi számod nem változik soha, a személyi igzolványod száma viszont az új személyi igazolvánnyal együtt változik.

2016. aug. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"az első amit néznek, hogy a szeméyi igazolvány száma stimmel-e."

Adminisztrációs okokból.

Ha nem stimmel akkor bejegyezteted a változást.

2016. aug. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Adminisztrációs okokból.

Ha nem stimmel akkor bejegyezteted a változást."


Ja. Amihez elsősorban a bankkártya pinkódjával igazolod magad. De az jelenleg ugyebár nincs. Szóval valószinűleg fognak pluszban néhány indiszkrétnek tűnő kérdést feltenni. Különben egy hamis személyivel bármit el lehetne intézni...

2016. aug. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szóval valószinűleg fognak pluszban néhány indiszkrétnek tűnő kérdést feltenni."


Ez így van rendjén. És megoldják.

Olyan esetem volt, hogy apám külön lakik, minden adata más, de valami követelést vele szemben hozzám jegyeztek be.

Személyesen bementen és elmondtam mi a gondom, nem kellett se személyi, se bankkártya, megoldották.

2016. aug. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!