Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell nullvezetőt...

Hogyan kell nullvezetőt csinálni 3 fázisú rendszerben?

Figyelt kérdés

2016. szept. 2. 10:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy delta-csillag transzformatorral.
2016. szept. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Three phase four wire system:(3 phases and 1 neutral): The distribution substation has a delta-star transformer if the transmission system was in delta, which it usually is. The delta system is converted to a star system, and the neutral point is used to lay another line, which is called the neutral line.

2016. szept. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Szirty ***** válasza:
56%

A PEN vezetőből választják le minimum 10mm2 keresztmetszetű vezetők esetén.


A következő fogalmaknak nézz utána:

TN-C rendszer

TN-S rendszer

TN-C-S rendszer

2016. szept. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

#1 és #2 válasza az alap.

A definíció szerint (kettő van):

1. nullavezető a többfázisú rendszer csillagpontjára kötött vezető

2. A hálózat nullapontjára kapcsolt olyan vezető, amely alkalmas arra, hogy részt vegyen a villamos energia szállításában.


A PEN vezető az már csak egy következmény, ami nullázott hálózaton kívül nem is értelmezendő, de nullavezető nyilván lehet TT és IT rendszerben is.

Ellenkező irányban meg, például egy TN-S rendszerből tökéletesen hiányozhat a nullavezető.

Arról már nem is beszélve, mikor a rendszer földelt pontja az egyik fázisvezető.

2016. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A kérdést úgy szerettem volna feltenni hogy ha nincs nulla hogyan lehet a 3 fázisból "csinálni"?
2016. szept. 3. 22:15
 6/19 anonim ***** válasza:
Delta csillag trafóval, mi a tö kömet nem értesz?
2016. szept. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Szirty ***** válasza:
56%

"A kérdést úgy szerettem volna feltenni hogy ha nincs nulla hogyan lehet a 3 fázisból "csinálni"?"


Tehát mégis az én válaszom illik a kérdéshez...

2016. szept. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Ne bolondozzál már. :)
2016. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Szirty ***** válasza:
57%

Így lehet "csinálni"... Ez van.


[link]


Persze azt még mindig nem tudjuk (a kérdés nagyfokú pontatlansága miatt) hogy miféle nullvezetőre "gondolt" amikor leírta a kérdést. No meg azt sem tudjuk, hogy a jelenleg ebben az országban kiépített 0.4kV-os villamosenergia hálózatra "gondolt"-e, vagy általánosságban kell a kérdését értelmezni...


Én a válaszomban azt feltételeztem, hogy üzemi nullavezetőre gondolt.

2016. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9

Mobilról írtam be a kérdést ezért hiányos.

Üzemiről van szó. A kérdés inkább elméleti. Hogyan lehet pl egy kapcsolószekrényben nullát "csinálni" ha csak a 3 fázis van bevezetve. Három fázist összekötni ellenálláson vagy tekercsen keresztül? Mennyire nulla a csillagponti nulla?

2016. szept. 4. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!