Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell nullvezetőt...

Hogyan kell nullvezetőt csinálni 3 fázisú rendszerben?

Figyelt kérdés

2016. szept. 2. 10:39
1 2
 11/19 Szirty ***** válasza:
Kérdező: Láttad a rajzot? Értetted a választ?
2016. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: talán szerencsésebb lett volna, ha nem a nullavezető szót használod kérdésedben, hanem a csillagpontot.

Amit mondasz, az mérési célokra jó - bár a középpont az akkor tényleges középpont, ha tökéletes szimmetria van, amúgy "elmászik".

Teljesítményt levenni belőle nem nagyon lehet, hiszen pont a szimmetria borul, ha rákötsz valamit, ami nem elhanyagolhatóan változtatja meg az eredőt.

2016. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#10

látom de több ponton nem értem. pl a tekercset. miért van 2 földelés? Mi a narancssárga? Hol a mérőóra?


#11

Igen ez így nagyon félrevezető.

Hogy teljesítményt miért nem lehet levenni nem értem pl motornál ha csillagba van kötve pont ilyen a rendszer nem?

2016. szept. 4. 22:48
 14/19 Szirty ***** válasza:

Nézz már utána ezeknek a fogalmaknak amiket írtam:


TN-C rendszer

TN-S rendszer

TN-C-S rendszer

2016. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
#14 Szirty, szerintem felrevezeted az embert. Itt arrol van szo hogy adott egy 3 fazisu delta betaplalas, abbol nem lehet csak ugy valami vezetekek lefoldelesevel vagy foldeles hozzaadasaval csillag tapot letrehozni. Es a TN-C, TN-S es a TN-CS mind a csillag halozatra vonatkozik, nem a deltabol csillagga alakitasara.
2016. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szirty ***** válasza:

Továbbra is azt feltételezem (mint azt le is írtam) hogy a magyarországi 0.4kV-os villamosenergia szolgáltatásra kell értelmezni a kérdést.


Ennek megfelelően írtam a választ.

Ha a kérdezőnek sikerülne pontosan megfogalmazni mit is akar hol és minek, már régen túl lennénk rajta szerintem.


Sajnos azonban a válasz nem nagyon lehet pontosabb mint amilyen pontos a kérdés.


"Es a TN-C, TN-S es a TN-CS mind a csillag halozatra vonatkozik"


Mivel ez van itt.


De ha a kérdezőnek nem felel meg ez a válasz, mert nem is ezt kérdezte, akkor hagyja figyelmen kívül!

2016. szept. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem egyszeruen le lehetne tesztelni hogy delta e, az egyik tetszoleges fazist le kell foldelni, ha zarlatot csinal akkor mar eleve csillagban jon es a null le volt valahol foldelve. Akkor egy foldelessel vissza lehet allitani (nem tudom mennyire "legalisan") a null vezeteket.

Viszont ha nem lesz zarlat akkor mindharom fazis lebeg valoszinuleg, akkor az pedig csak delta lehet.

Meg van talan egy lehetoseg, hogy csillag es megis valaki elfelejtette oda huzni a negyedik drotot, de hat ez rohej lenne.

2016. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Hogy teljesítményt miért nem lehet levenni nem értem pl motornál ha csillagba van kötve pont ilyen a rendszer nem?"

Talán, mint az már a fő kérdésnél kiderült, nem ártana pontosan fogalmazni.

Ezt kérdezted:

"Három fázist összekötni ellenálláson vagy tekercsen keresztül?"

Mert ugye milyen ellenállásokat? Csak a csillagpont előállításának kedvéért? Erre válaszoltam, hogy lehet, de ezt terhelni nem lehet. Értve ez alatt, hogy fázisfeszültséget így előállítani. Mivel a leggyakoribb eset háromfázisú rendszerben a nullavezető igényére az, mikor egyfázisú fogyasztót kíván valaki üzemeltetni.

De ha magát a munkavégző ellenállásokat vagy tekercseket értetted, az természetesen terhelést jelent a hálózatra nézve. (Ugyanúgy, mint a mérési célokra bekötött három ellenállás. :D ) Csak ezt a - például motor - esetét én nem értettem bele a kérdésbe. Egy fogyasztókészüléknél, ami csillagban van, ott nem kell csillagpontot csinálni, mert van. Hogy ezt össze kell-e kötni a hálózat csillagpontjával, és olyan van-e, az megint más kérdés.

Szóval, miről kívánsz beszélgetni? :)

2016. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 PéterPálka ***** válasza:
A tömör válasz, miután a sok kiegészítés után kiderült, hogy mit is akart tulajdonképpen kérdezni: sehogy. Olyan ember kérdésére, akinek fogalma sincs a kérdése körüli alapvető fogalmakról, nem lehet értelmes választ adni. Ha pedig még a kérdését se tudja megfogalmazni, akkor kár a válaszra időt tölteni. Sajnos itt meglehetősen sok ilyen kérdés fordul elő. Amikor pedig az iskolába beiratkozást ajánlják az ilyeneknek, akkor vérig vannak sértve.
2020. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!