Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A szolgáltató fizet a termelt...

A szolgáltató fizet a termelt áramomért, de pontosabban?

Figyelt kérdés
Tehát nagyjából sikerült utánanéznem hogyan megy ez. Ha termelek otthon áramot vissza a hálózatba, akkor kifizetik a többletet. De szabályozva van hogy pontosan mivel lehet megtermelni azt? Ha nekem olyan erőművem van ami nem nap-,szél-, geoenergiát hasznosít és hasonlókat, hanem olyat amit eddig nem csinált senki akkor is leszerződnek velem? Esetleg kitől tudnék efelől érdeklődni? Köszi a segítséget előre is! :)

2016. szept. 20. 11:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha bármi tapasztalat van, az is jöhet. :)
2016. szept. 20. 11:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom számításba vetted-e, hogy nem annyiért veszik át, mint amennyiért te veszed, hiszen abban az árban, amennyiért te veszed, benne van az elosztóhálózati költség is.
2016. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy közintézményben dolgoztam ahol épp nyertek egy pályázatot napkollektor mellett napelemre is, ott mondta a főnököm hogy ilyen intézményekben más a szabály, de ha ő otthon a házára akar ilyet tenni akkor lényegében a szolgáltatónak amit termel áramot, a szolgáltató annyival olcsóbban adja neki a sajátját. Te nem termelsz a szolgáltatónak, magad termeled meg, de a szolgáltatónak spórolsz ezzel, de ennek a kiépítése egy kisebb vagyon ami 15-20 év alatt ha megtérül de akkor már kitudja hogy hol leszel, meg milyen szabályozások lesznek. Ha saját áramfejlesztőt akarsz összebarkácsolni akkor valószínű nem szerződnek le veled, mert saját dolog azért nem számít bele olyanba amit megveszel. Ha annyira érdekel az ilyesmi a szolgáltatód irodájába menjél be egy délelőttöt erre szánva és velük beszéld meg az elképzelésed hogy ez hogyan valósítható meg, de valószínű olyan ára lesz annak ami miatt a hajad égnek áll majd.
2016. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket. :) Ezekkel számoltam. Kategóriákra van osztva miért, mikor, mennyit kapok és kitől. A kiépítésköltségével és 20 Ft átlaggal számoltam per kw. Nekem mindenképp megérné még olcsóbban is. Csak lehet nem tetszene nekik, hogy hogyan állítom elő, ugyanis finoman szólva nem szokványos(persze nem illegális). Jó lenne, ha csak a túlfesz védelem és hasonlók érdekelnék, meg ugye hogy tényleg tartom-e a megadott teljesítményt. Mert arról is olvastam rendeletben, hogy előre meg kell adni nagyjából a jövőbeli teljesítmény alakulást, különben levonás vagy ha nem úgy alakul akkor is levonás. Gondolom a hálózat kényessége miatt.
2016. szept. 20. 16:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a hálózat kényessége miatt, hanem mert ez a piaci alapú villamosenergia szolgáltatás. Nagyon pontos menetrendet készítenek. A tervszerűtlenség igen drága a tervszerűhöz képest.
2016. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt minden kérdésedre választ találsz.

[link]

2016. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!