Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » SD-kártyák - amiket az ebayon...

SD-kártyák - amiket az ebayon kínálnak, vajon megbízhatók és tényleg annyi GB-osak?

Figyelt kérdés
mert meglepően alacsony áron látok akár 64 GB-osokat is, magyar körülmények közt már-már hihetetlen, na de ki tudja. valakinek van tapasztalata? mennyire megbízható? tényleg 64 az a 64 vagy aztán leget h csak egy 4-est kapok?
2016. szept. 21. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Feedbacket olvasgass, és ne vegyél 99% alatti eladótól.

Nem szokott velük gond lenni, ennyi az ára ha kihagyják a márkanevet, csomagolást és a viszonteladót.

Persze valós garanciád sincs rá, hiszen Kínába visszaküldeni kb tízezer Ft.

2016. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"tényleg 64 az a 64 vagy aztán leget h csak egy 4-est kapok?"

Előre sose tudhatod.

Általában ezek rövidebb élettartamúak.

A gyártás során keletkezett selejteket árulják többnyire.

Pl nem sikerül egy 32 gigás, letiltják a hibás területet, lesz belőle 16 vagy 8. De a használat során léptékekkel gyakoribb a meghibásodás.

Értékes anyagot ne tárolj rajta.

2016. szept. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nehéz, de ki lehet fogni legitim eladót is. Olvasgasd át az illető feedback-jeit és ha olyat látsz köztük, hogy "fake" meg "wrong capacity" meg hasonlókat, akkor ne vásárolj tőle. Az, hogy 99%-os semmit nem jelent, mert egyrészt sok vevő még meg se kapta a cuccot, máris nyom egy pozitív feedback-et, másrészt az emberek 80%-a észre sem veszi a hamis SD kártyát, mert csak azt látják, hogy berakják a gépbe, aztán 64GB-ot mutat.


Hangsúlyozom LEHET tényleg valódi kártyákat venni, de NEHÉZ kiszűrni a csalókat. Gyakran előfordul, hogy 64GB-os kártyának adják el, de valójában csak pl 4GB-os chip van benne. A gépbe mikor berakod, 64GB-ot mutat, mert meg van hackelve, de ha megpróbálod adatokkal teleírni, akkor 4GB után eldobál mindent és hibás lesz minden file. Van rá speciális program is, ami direkt teleírja és leellenőrzi, hogy valós-e a hirdetett kapacitás.


Amúgy, ha a megfelelő kapacitást is kapod, akkor is gond lehet a sebesség, mert nagyon sokszor olyan kártyákat adnak el, amik a gyártói teszten nem mentek át, mert pl túl lassúak.

2016. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Hangsúlyozom LEHET tényleg valódi kártyákat venni,"

Lehet, csak nem fillérekért.

2016. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

En vettem ilyen olcso SD-t az ebayen, hamis volt, 1GB-os volt csak meg volt buheralva hogy 32GB-ot mutasson. De ha ra akartam irni akkor 1GB-ig ment rendesen aztan hibat adott.

A jo az volt hogy paypallal vettem es visszakertem a penzt. Visszaadtak meg a szallitasi dijat is.


h2testw szofttal le lehet tesztelni hogy realisan mekkora a kapacitasa.


[link]

2016. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A csalókkal szemben csalni kell.

Azaz ha a kapott kártya nem 64GB vagy hibás, akkor szépen Ebayen mehet is az "I didn't receive it". Mivel ezeket a kínai cuccokat soha nem trackinggel adják fel, nem fogják tudni hogy átvetted, szépen végigzongorázod az eladóval hogy kell a pénzed vissza (soha ne újraküldést válassz, hiába könyörögnek szépen), addig NEM zárod le az ügyet akkor se ha hazudnak neked hogy visszautalják, majd ha letelt X idő, katt arra hogy "Ask Ebay to step in", ők meg visszaadatják a csalóval a pénzed.

Ez van, szemétségre szemétséggel kell válaszolni.

2016. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Adj egy linket amit kaptal es megmondom hogy hamisitvany e.
2016. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi de még nincs, csak most szeretnék rendelni (de így már lehet h mégse ...)
2016. szept. 21. 12:00
 9/11 anonim ***** válasza:
kinából rendeltem samsung 64 gb evo+ 15 eur-ért nálunk 20 + posta kb 25 eur az volt benne tök jó működik 64 gb minden ok
2016. szept. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

igen, amelyik dragabb az valsz jo.

en olcsot vettem es hamis volt

2016. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!