Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Processzor csere laptopban?

Processzor csere laptopban?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy Asus laptopom, megvagyok elégedve vele meg minden, de egy kicsit több igény kell nekem. Ebba a laptopban egy nVIDIA gt720m-van, de nagyon jólteljesít, és amit le szeretnék cserélni az a Intel pentium 2117U processzort. Úgy gondolom, hogy megérné nekem venni egy i5 3337U-t, mert csak videó nézésre, internetezésre, meg egy kis játékra (League of Legends stb.) Megéri lecserélni, ha lecserélem, akkor jobb lesz a játékbeli teljesítménye? Ugye mivel a cserére készülök, ezért vettem egy külső hűtőt is a laptopnak! Válaszotokat előre is köszönöm! Sziasztok.

2016. szept. 22. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Asus laptop fórumokon kellene széjjelnézned, mert egyáltalán nem biztos, hogy cserélhető a CPU. Az én laptopom csipszetjébe bele van építve egy olyan korlátozás, hogy ha másik procit raksz bele, letilt.
2016. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

több igény kell neked? wat



először bizonyosodj meg arról, hogy cserélhető-e a processzorod, de valószínűleg nem

2016. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 |Orfeusz| ***** válasza:

Laptop processzort ritkán lehet cserélni, és akkor is csak olyan processzorra, amivel árulták azt a modellt. Ha rá van forrasztva az alaplapra (és ezek bizony olyanok), akkor sehogyan se lehet, sőt, nem is tudsz magában processzort venni. (vagy alaplappal együtt talán? nem tudom).


Ha szeretnél, járj utána alaposabban, de nem szokás laptop procit cserélni, és biztos nem olcsó mulatság.


Egyébként a csere költségeiből már majdnem hogy össze tudsz vadászni egy ennél erősebb PC-t hardverapróról. főleg ha van egy pár hardvered (gépház, bill, egér, monitor, ram [ddr2 akár], táp). A gt720-nál nagyjából bármilyen PCI videokártya erősebb.

2016. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!