Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az izzó melyik adata mutatja...

Az izzó melyik adata mutatja a fogyasztást?

Figyelt kérdés
2016. szept. 27. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a teljesítménye, vagyis az hogy hány wattos.

pl. egy 100 wattos izzó 1 óra alatt 100Wh-t vagyis 0,1 kWh-t emészt fel.

2016. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

És a V mértékegységű micsoda?

Ha új izzót akarok venni, akkor melyik szám egyezzen az előzővel, hogy jó legyen az adott lámpába?

2016. szept. 27. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A V az a volt, ami a feszültség mértékegysége. Nem tudom mibe kell az az izzó, de ha hálózati feszültségről megy, akkor 220-240 (230) V-os kell neked (másmilyet nem is nagyon kapni). Általánosságban ugyanolyan feszültségre tervezett izzóra cseréld, mint amilyen volt.


Van egy Lm (lumen) érték is ez azt mutatja mennyi fényt ad. Tehát olyat érdemes választani, ami kis fogyasztás mellett sok fényt ad. (kevés W, sok Lm)

Még a várható üzemidőt is fel szokták tüntetni órában (h).

Egyes lámpákba nem szabad túl nagy teljesítményű izzót belerakni, a melegedés miatt.

Ami még fontos, hogy a foglalata ugyanolyan legyen és hogy az izzó beférjen a lámpatestbe.

Valamint még arra kell figyelni, hogy dimmelhető lámpába nem minden fényforrás megfelelő (kompakt fénycsövek általában nem), de ezt feltüntetik a dobozán, hogy dimmelhető-e.

2016. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Fizikából hányas voltál?
2016. szept. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ledes izzó, akkor az első W jelzés mutatja a fogyasztást, míg a második azt, hogy hány Wattos hagyományos izzónak megfelelő fényt bocsát ki.
2016. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NigelB ***** válasza:
Én is azt akartam megkérdezni, hogy a fizika órán hol voltál. Ez az alapműveltség része.
2016. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4-es, 6-os:

általános iskolában 4-es, 5-ös voltam fizikából. Gimiben 3-as, egyetemen pedig 5-ös.

Ez persze semmit nem jelent.

Mellesleg pont lesza.rom az alapműveltséget és véleményeteket is. :)

2016. okt. 1. 13:27
 8/8 cseri65 válasza:
Az 1. és a 2. válaszadó világosan leírta . A kiégett izzót vidd magaddal az üzletbe , az eladó majd segít szerintem .
2016. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!