Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Teljesen zárt lámpatestben...

Mandula1952 kérdése:

Teljesen zárt lámpatestben /fürdőszoba/ használható-e led izzó vagy tulmelegszik és hamar kiég?

Figyelt kérdés

2016. okt. 4. 07:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Használható, de minden led halála a meleg, még akár nyitott lámpatestben is, pl. csillár búrában aminek a szája lefelé néz. Ugyanis a led chipek erősen túl vannak hajtva a nagy fényerő érdekében, cserébe hűteni kell. Ha nem hűl, tönkremegy. Veszel másikat. Fogyasztói társadalom.
2016. okt. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A LED az egy nagy atveres!
2016. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A LED kiváló fényforrás, de vannak igényei. Ha elegendő hűtést kap és elég strapabíró alkatrészeket építettek bele,, elég jól megtervezták a led és a hő leadó burkolat hő kapcsolatát és az így esetleg "tökéletesre" sikerült termket nem akarja valaki bezárni egy hőszigetelő burkolatba ahol nincs áramló levegő hűtése, vagyis ha nem akarja erőnek erejével tönkre tenni, akkor nagyon jól használható energia takarékos fényforrás.


Nekem régen (2008-2009-ben) 14.000,-Ft küröl volt a villanyszámlám.


Mostanra minden fogyasztót kicseréltem energia takarékosra a hűtőtől kezdve a tv-n keresztül a legutolsó lámpáig ledesre.


Most havonta 3.500,-Ft-ot fizetek rendszeresen az áramért.

Vagyis 10.500,-Ft a megtakarításom.


Vagyis ha másképp nézzük, éppen a negyedét fizetem a korábbinak!

2016. okt. 12. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!