Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A 12 V-os indexrelének mekkora...

A 12 V-os indexrelének mekkora minimális terhelés kell ahhoz, hogy működjön?

Figyelt kérdés

A következő a gondom:


Anno csináltam 2 db reléből olyat, hogy felváltva villog két 12V / 55 W-os ízzó, és működik is régóta.

Viszont kicseréltem az ízzókat LED-esekre, és azóta meg se nyekken.

Kérdezgettem, és mondták, hogy persze, mert a relének kell egy X terhelés ahhoz, hogy működjön, és vszínűleg a LED-es "izzónak" nincs akkora áramfelvétele, hogy a relé megérezze.


Valaki tud pontos adatot (pl. minimális Watt-igény)?



2016. okt. 8. 09:53
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
köszi, hát próbálkozunk ... bár ahogy írtam, egyszer már megcsinálta nekem ezt egy profi elektroműszerész, nagyon klassz is volt, csak az meg ugye kis finomelektronika, na aztán nem bírt ki olyanokat mint a hagyományos relé a masszív házában, azaz se a fagyot se a meleget, se a hosszú távú terhelést, szóval hiába volt nagyon klassz meg állítható sebességű a villogás stb, csak hát nagyon érzékeny volt mindenre.
2016. okt. 13. 08:30
 12/12 Szirty ***** válasza:

Lehet megbízható, strapabíró, üzembiztos és hibásan működő, bizonytalan elektronikát is.

Ez nagyjából mindennel így van.

Mindent lehet jól csinálni, meg rosszul. Legyen az autó, rakéta, fűnyírás, politika, vagy szex.

2016. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!