Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikor került magyarországra a...

ONearo kérdése:

Mikor került magyarországra a kazetta? Mert ha emlékeim nem csalnak 97-98 körül még mindig jelen volt.

Figyelt kérdés

2016. okt. 13. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen kazettára gondolsz? VHS-re, esetleg hangkazettára? Mindkettő még jelen volt, a 2000-es évek elején is, sőt a VHS még elterjedtebb is volt a dvd-nél úgy 2004-ig. A videókamerákban még 2005-ben is szokványos volt a kazetta.

A VHS a 80-as évek elején jelent meg Magyarországon, de elterjedtté csak '90 körül vált. A DVD-t 95-ben fejlesztették ki, csaknem 10 év kellett neki, hogy háttérbe szorítsa a VHS-t.

A hangkazetta jóval régebbi, 70-es évek közepére tenném, de persze erre nem emlékezhetek.

2016. okt. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... nagybátyámnak van/volt egy kazettás magnója, amire azt mondják, hogy idősebb mint én. Nos akkor legalább 33+ éve :) de anyukám azt mondta, hogy Ők a 70-es években az óvodában (óvónő volt) még orsós, szalagos lejátszókat használtak.
2016. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
de amúgy: [link]
2016. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

1969-ben, az összegyűjtött zsebpénzemből, másféle gyűjtögetésekből, családi támogatással vettem egy BRG M11-es magnót. Ennek volt szalagos és kazettás része is. Ugyan nem mindenhol, de a jobb üzletekben akkor már kazettát is lehetett venni hozzá.

Azt hiszem, ez a típus egy évvel korábban jelent meg, tehát már akkor is volt Compact kazetta.

2016. okt. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!