Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Youtube copyright

Szabolcs123lolpff kérdése:

Mit tegyek? Youtube copyright

Figyelt kérdés

A youtubera szertettem vona felrakni a videód, feltölltööte és meg akartam nézni, hogy lejátszza-e?

Kiírta, hogya nemtoki anyagát tartalmazza és ő nem engedi, hogy ezt közzé tegyék! Mégis mit egyek?



2016. okt. 14. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Legközelebb saját videóval,ingyenes zenével próbálkozz.
2016. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Ne töltsd fel újra más videóját vagy olyan videót ami jogvédett zenét vagy felvételeket tartalmaz és akkor nem jön ilyen üzenet.

Azt nem tudom mit egyél. Talán a kedvenc ételedet.

2016. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tanuljál. Aztán csinálj videót, szerezz zenét. Azt rakd fel, mint a saját művedet.
2016. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lajos54 ***** válasza:
5%

Az én videómat? :)

Még jó, hogy nem engedte...


Ha maga a videó saját felvétel, lehet sok helyen találni jogdíjmentes zenéket (még magán a Youtube-on is). Ha ilyet teszel alá, nem lesz gond.

Ha a videó sem saját, akkor viszont nem kell csodálkozni, ezt hívják szerzői jognak.

2016. okt. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Az a baj, hogy mások is feltöltöttek ilyen videókat, és az övket meg lehet nézni az enyémet nem! ÉS ugyanaz a videó szerepel benne!

2016. okt. 15. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik ez a bizonyos videó? Be tudod linkelni?
2016. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én megértem hogy így a Youtube miatt az előadók rengeteg pénztől esnek el, de akkor is, véresen komolyan veszik manapság ezeket a szerzői jogi panaszokat, és egyre komolyabban. Most annyit legalább megengedhetnének, hogy valami videóba (amihez passzolna a zene) legalább valami hosszabb részt lehessen belevágni anélkül hogy gondot okozna...
2016. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Csak nekem unalmas ez a sok copyright kérdés? A válasz egyszerű: ne tegyél fel olyan videót, amiben jogvédett tartalom van. Ha ki tudod belőle vágni, akkor vágd ki, és úgy tedd fel újra, a jogvédett rész nélkül.
2016. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lajos54 ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valóban már unalmasnak tűnik, de csak azért, mert nagyon sokan vannak, akik nem is gondolnak rá. Ha valaki valamit (jelen esetben egy videót) létrehoz, bár valójában hivatalosan nem jogvédett, legalábbis nem úgy, hogy a Szerzői Jogvédőnél be van jelentve, mégis az ő alkotása, abból ne más húzzon esetleg hasznot.

Egy konkrét példával illusztrálom.

Évekkel ezelőtt készítettem egy kis honlapot, amin javarészt saját felvételekből, kisebb részben másoktól kapott felvételekből a városunk pár évtizeddel ezelőtti állapota volt látható, kiegészítve ugyanazokról a részekről a jelen állapotban készült képekkel.

Évekig nem volt vele semmi gond, de egyszer csak elkezdtem találkozgatni máshol is a saját képeimmel. Nem is lett volna vele baj, ha legalább a forrást megjelölik.

Ezután vízjellel láttam el a képeket.

Vagy egy éve a facebookon megjelent egy oldal, ahol szintén forrásmegjelölés nélkül ott voltak a saját felvételeim, a vízjel pedig (eléggé gyenge módon) ki volt törölve belőlük.

Először felvettem a kapcsolatot az oldal készítőjével, számon kérve tőle az elítélhető módszert. Nem reagált érdemileg.

Ezután panaszt tettem a facebooknál, megjelölve a képeket, illetve azok eredeti forrását is. És láss csodát, elintéződött a dolog. Először eltűntek az inkriminált képek, majd később újra felkerültek, de akkor már rendesen a vízjellel, és a forrás megjelölésével.

Anyagi hasznom ugyan így sincs belőle, de legalább az elvi elismerést megkaptam. Sőt, a forrásmegjelölés miatt az oldal látogatottsága is megnőtt azóta.

2016. okt. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!