Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikor tudom hogy meg égett...

Yídfasdfa kérdése:

Mikor tudom hogy meg égett egy hangszóró?

Figyelt kérdés
tehát én arra gondolok hogy van egy 2 szer 100 as erősítőm és 2 400 as ládát hajtottam vele úgy max egy óra hosszát!!!és torzul szól!!!és olvastam hogy a kis erősítő le égeti a hangfalam valami rossz jel miatt!!!honnan tudom hogy meg e égett vagy károsodott e a hangfalam?előre is köszönöm a válaszokat!!!!
2016. nov. 1. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:

"és olvastam hogy a kis erősítő le égeti a hangfalam"

Nem égeti.

2016. nov. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:

00:58

Kifejtenéd miért nem égetheti?



Kérdező

Ha már szarul szól akkor már mindegy,akkor már kapott rendesen ha megnézed ha nem.

Egyébként szét szedve látod a tekercset.

2016. nov. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kis teljesítménytől semmi baja nem lesz.
2016. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"dirtboy nevű felhasználó válasza:


00:58

Kifejtenéd miért nem égetheti? "


Nem.

Ha egyszer nem éri semmi káros hatás, akkor nem megy tönkre miatta.

Ha a paraméterek valósak amit írt, attól nem krepálnak be a hangszórók. Kivéve ha a '400'-as láda 100-as hangszórókat rejt.

Na az elég gáz.

2016. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát minőségtelenül szól. de nem a hangszórók recsegnek!!!de tényleg alig hajtottam vele a ládákat amúgy monacor ládákról van szó 12 colosak!!!
2016. nov. 1. 17:18
 6/7 dirtboy ***** válasza:

ma 08:56


ez attól függ mennyire hajtotta ki az erősítőt.

minden erősítő torzít,kisebb hangerőn kevesebbet,nagyobb hangerőn lényegesen többet.


ha kis erősítővel hajtasz hangszórót akkor maga a teljesítmény nem károsítja ez igaz,azonban ha pont hogy a kis teljesítménye miatt ki kell hajtanod az erősítőt hogy elérd azt a hangerőt mit szeretnél akkor már károsodhat mert torzjelet fog kapni.

a torz jel pedig azért fogja megölni mert nem tud rendesen hűlni a hangszóró tekercse.

a hangszóró tekercse általában az elmozdulása miatt hűl(van ferrofluid hűtésű is),ha nem mozdul el akkor le ég hamar.

na már most ha torz jelet kap akkor sokszor elmozdulás nélkül is van rajta feszültség.

ez azt eredményezi hogy ha túl hevül akkor megolvadhat a lakkszigetelés és menetzárlatos lehet.


szóval erősebb erősítő esetében a túl terhelés ami veszélyes főként, gyenge erősítő estén pedig a magas torzítás /THD/.

2016. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat azóta vettem egy 800 as végfokot és gyönyörűen szól vele 8 ohmban aza 2* 250 watban!!!
2016. nov. 8. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!