Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet a baja az erősítőimnek?

Mi lehet a baja az erősítőimnek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 db sztereó erősítőm van, az egyik egy Sony TA-F410R a másik pedig egy békebeli Telefunken HA800.


1.) Eddig a Sony-val hajtottam a 2.1-es hangrendszerem, de egyik pillanatról a másikra megmakacsolta magát: egy idő után az egyik feléből elmegy a hang. Hirtelen felhangosításra általában visszajön, nem mellesleg kicsit melegszik is. Megmértem multiméterrel a 2 hangfalam: fejenként 12,5 Ohm-osak, a Sony pedig 4-16 Ohm-ig dolgozik biztonságosan, tehát ez nem lehet a baj.


2.) A Telefunken-t ajándékba kaptam, hogy azzal hajtsam a mélyládát, de annak valami irtózatos égett szaga van, ha bekapcsolom, még minimum hangerőn is! Ezt egy nap használat után tapasztaltam. Minden működik rajta, nem is melegszik annyira, de nagyon büdös. Néha azt csinálja, hogy lehalkul a ládában a hang, majd hirtelen vissza.



2013. febr. 20. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Kondenzátor de nincs kizárva a végfok sem.
2013. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szétszedtem a mélyládát. Van benne 2 db hangváltó és 2 db kondi is. Összesen 4 bemenete van a mélyládának. Nem lehet, hogy a Telefunken azért szórakozik, mert az a kondi ott van a mélyládában és nincs rákötve a másik felére semmi?
2013. febr. 20. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!