Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Számítógép tápból csinálok...

Számítógép tápból csinálok labortápot! Sorosan köthetem?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy a + a +hoz a - a -hoz és 3 tápegységet egybe illetve a különböző elosztású volt és amper számokat egybe, direkt bekötéssel egy potméterre hogy 12v tápok 50v adjanak le. Ha összekötöm leég? Túlterhelődik?

Mit kössek be ami visszatöltés gátló?



2016. nov. 3. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy olyan holladék símaságú feszültséget adó táp, mint a PC-táp, soha nem lesz labortáp, akkor sem, ha te úgy nevezed.
2016. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy a válasz: Nem.

Főleg, hogy ez a betűhalmaz értelmezhetetlen:

" a + a +hoz a - a -hoz és 3 tápegységet egybe illetve a különböző elosztású volt és amper számokat egybe, direkt bekötéssel"

Mi az a direkt bekötés?

Hogy akarod te egybe a különböző "amper és volt számokat" ?

Ha párhuzamosan kötöd, nem lesz 50 V. És amúgy is, mit jelent a mindent egybe:, 5V, 12V, 3,3V, -12V, összeadod, és akkor lesz belőle 32,3 V ?

és a különböző tápfeszültségekhez megadott áramértékek is összeadódnak szerinted?


A válasz: Nem.

Azért sem, mert Tápok GND pontja megegyezik a hálózati csatlakozó föld pontjával, és emiatt nem lehet őket sorba kötni.

2016. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm megértettem.
2016. nov. 3. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!