Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeptemberben vettem egy...

Stewartnagybácsi kérdése:

Szeptemberben vettem egy Lenovo Idea Pad 100-as laptopot. Néha nagyon belassul. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

NVIDIA GeForce 950M

Intel i5-5200U CPU 2.20GHz

4GB RAM -> ebből használható 2,43 GB


Néha nagyon belassul, játék közben főleg!

Például a CS:GO low beállításon köpni való grafikával néha lemegy 20-30 fps-re.


Más játékot még nem is merek megpróbálni ha a CS:GO val meggyűlik a baja.


Arra gondoltam még hogy nincs beállítva alapértelmezettnek a jobb config és az integrált videókártyát használja, de fogalmam sincs hogy ezt hogyan állíthatnám vissza.


Windows 8.1 pro Operációs rendszer fut rajta.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2016. nov. 8. 17:20
 1/4 anonim válasza:
Ugyan ilyenem van és nem lassú. Szerintem kérdezz meg egy szakembert vagy ha van rá garancia vidd vissza.
2016. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Letöltötted a Lenovo drivereket/programokat hozzá a Lenovo honlapjáról? Lehet, valami, vagy több driver hiányzik!


Továbbá a procid alap frekvenciája a 2.2GHz, a max. turbo órajel 2.7 GHz! BIOS setupban mi van beállítva, engedélyezve van a "turbo mód"?


Továbbá.: NVIDIA honlapján a video karihoz esetleg vannak driverek, amik nincsenek a gépeden?


Illetve a procid 11.2/12-es DierctX-et és 4.3-as OpenGL-t támogat, ezek a verziók vannak telepítve?


TDP-down módban 0.6 GHz-n megy a procid 7.5 W teljesítménnyel, esetleg ez is belassíthat, ha valami rosszul van BIOS-ban beállítva.


4GB RAM nem sok, rakass bele 8GB-ot, ha van lehetőség rá!


Viszont, ha a videokari drivere hiányzik, vagy az alaplap valamelyik drivere, lehet, hogy tényleg integrált grafikát használ, ami lezabálja az 1,57 GB RAM-ot pillanatok alatt. Szerintem driver gond lesz. A RAM-od ettől függetlenül kevés.


Ha telepítgetés/frissítgetés után is lassú, akkor tényleg szakszerviz kellene. Remélem, mára javult a rossz megítélésű nem ipari felhasználóknak szóló Lenovo szervízhálózat. Erre figyelj, mert régebben voltak rossz hírek, hogy nagyon lassan működött.


Ugye nem eMAG-on vetted? Ott újracsomagolt termékeket árulnak...


[link]

2016. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

64 bites rendszert tolj rá, mert a 32-es sajnos csak ennyi memómriát tud kezelni.

A videó kártyát meg általában akkor használja, ha számolás miatt nagyobb teljesítményre van szükség.

2016. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem Emag-on vettem. Egy Kisvárdai Euronics boltban vásároltam. Megpróbálom a driverek telepítését, utánanézek hogy valamit kihagytam-e a driverek közül. Köszönöm a válaszokat.
2016. nov. 10. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!