Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha rajzolásra szeretnék venni...

Ha rajzolásra szeretnék venni egy rajztáblát, akkor ahhoz a nagyobbat vegyem meg?

Figyelt kérdés

Keresgéltem, végül a Wacom Intuos Pen&Touch táblát találtam számomra megfelelőnek/az fogott meg.

Youtube-on néztem videókat róla(angolul) és többszőr is említették azt hogy inkább kezdőknek való, meg egy valaki azt is mondta, hogy az S -aktív felülete 15x9,4cm- inkább utómunkákra javaslott és hogy az M -aktív felülete 21,6x14,5(ha jól emlékszem)- inkább művészeknek, akik rajzolni szeretnének. DE néztem olyan videókat, melyekben az S-sel rajzoltak, meg ugye rossz munkásember a szerszámát okolja, a jó meg mindennel tud dolgozni(jó, persze hogy a nagyobb felület megkönnyebbíti az ember dolgát és a komolyabb tábláknak vannak előnyeik, amelyeket a kezdők nem tudnának kihasználni...).

Fontos, hogy nem csak hobbi rajzról lenne szó, hanem komolyan szeretnék vele foglalkozni(művészsuliba járok, jó kézi rajzos vagyok). Emellett dolgozni is szeretnék vele...amikor más kiismertem.

Az árakat nézegettem, de ingadoznak és sok online boltban azt írják, hogy nincs(megszűntették a gyártását). Logikusan nem szeretnék/tudok túl sok pénzt költeni rá, pedig jobb lenne, ha dőlést is érzékelné, vehetnék rá vezetéknélküli csatlakozásos...bigyót...de ezek nem fontosak még.

Esetleg milyen jó alternatívákat ismertek, ami bevált nektek, mint művész?

Vagy vegyem meg az M-est, mert azzal tuti fogok tudni dolgozni és visszajön a pénz, ha nem akkor is boldogabban használom, mins az S-est?


Ui.: Genius olcsónak olcsó, de csak rosszat hallok róla.



2016. nov. 8. 19:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!