Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Marshall minierősítőt használh...

Marshall minierősítőt használhatok stúdiózásra, illetve tranzisztoros erősítő hangzásának a feljavítására?

Figyelt kérdés

[link]


Róla lenne szó. Nincs pénzem sajnos arra, hogy megvegyem a drága 100-200 W-os Marshall erősítőket, viszont arra gondoltam, hogyha keverőpultra kötöm a fejhallgatós kimenetét, illetve előcsatlakoztatom egy közönséges tranzisztoros gitárerősítőhöz, akkor el lehet vele érni egy "kvázi" Marshall-hangzást nagyban is?



2016. nov. 9. 16:14
 1/6 kojee ***** válasza:
Véleményem szerint rossz úton jársz az elképzelésed megvalósításában.
2016. nov. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed.

Azt írod hogy "csatlakoztatod egy közönséges tranzisztoros gitárerősítőhöz"

De amit linkeltél, az is egy közönséges tranzisztoros gitárerősítő... (???)


Nem, nem lesz jobb. Egymás után kötsz két erősítőt? Ráadásul ha most konkrétan arra gondoltál hogy valami komolyabb nagyobb teljesítményű tranzisztoros cuccodra akarod ezt rákötni, hogy annak marshall hangja lesz. Akkor tudnod kell hogy nem. Hidd el hogy jobban fog szólni magában az a cucc amire rákötöd, mint ez az 1 hangerő 1 hangszín potis kis gyakorló kávéfőző.

2016. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És ha csak simán stúdiózásra akarom használni? Tehát a kimenetet rákötöm a számítógép hangkártyájának a bemenetére?


Akkor ez a termék csak pénzkidobás ezek szerint?

2016. nov. 14. 10:41
 4/6 kojee ***** válasza:
Igen. Meglátásod helyes.
2016. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Komolyra fordítva a szót, az előző válaszomban (második vagyok) kicsit cinikusan írtam le a véleményem.

Leírom kicsit átláthatóbban. Pontosan értem mire gondolsz, arra épült a te meglátásod, hogy ugye mégiscsak egy Marshall márkájú cuccról van szó.

Erre akartam célozni, hogy ennél az árkategóriánál igazából nincs nagyon jelentősége. Amit marshall hangzásnak hívunk, az attól az hogy nagy csöves(!) erősítőkről beszélünk, ennek igazából semmi köze hozzá, ebben nem lesz Marshall-hangzás. Biztos jó kis gyakorló cucc, de szó mi szó, nem jobb valószínűleg semennyivel mint akármelyik másik hasonló picike erősítő. És főleg nem jön belőle "marshallosabb" hangzás, mint akármi másból.

Tehát nagyon lerövidítve a lényeget, ez NEM az a Marshall, és nem olyan, és nem az, amire szükség van, ha te AZT a bizonyos Marshall hangzás keresed.


Ennek a kombónak a szintján ugyanezt a hangot fogod hallani egy akármilyen no-name cuccból.

2016. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 16. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!