Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » SAL autórádióra érdemes...

SAL autórádióra érdemes mélynyomót venni?

Figyelt kérdés

Van egy SAL autórádióm 2 rca mély kimenettel.

Érdemes e erősítő nélküli szubcsövet vennem rá?

nem kell nekem akkora hang, csak egy kicsivel több mélyet szeretnék.

sajna hangszínszabályozó nincs a rádióban.

tudom hogy a SAL gyenge fejegység, de nem akarok 50 ezret költeni jó hangzásra, annyit nem ér.

ezen agyalok hogy meg bírna e hajtani egy kisebb subcsövet.

erősítős dolog sem érdekel. max aktív mélyet vennék de az megintcsak sokba kerül.

még egyszer mondom: nem akarok ilyen olyan minőséget, meg szélvédőmozgató mély basszust. csak picivel több mély hangzást.



2016. nov. 11. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

mekkora a rádió teljesítménye? (ráírva)

Ha legalább 4x40 Watt, akkor az egyik hátsóra kötve már meghajt egy mélynyomót (kellő érzékenysége legyen a mélynyomónak -SPL- min 90 dB, de inkább 92 fölötti, akkor már szépen fog szólni)

Nekem egy ideig egy 4x40 Wattos Panasonic rádióm volt autóban, az egyik hátsó kimenetre rajtam egy Magnat ládát, talán 92 dB volt az érzékenysége, kötöttem elé egy 120 Hz-en vágó hangváltót (vagy 150 Hz-en, nem emlékszem már), hogy csak a mélyeket engedje rá, és nagyon szépen szólt, tisztán, és a vártnál hangosabban is.

2016. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

4x45w a kimenete, és van külön mély kimenet 2 rca dugóval.

de sajnos azt sehol sem találtam meg hogy csak ennek a mély kimenetnek mik az adatai...

2016. nov. 11. 13:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Rca-n nem ad erősített jelet, oda csak aktív cuccot köthetsz. Sal aktív szubcső használtan 7000 körül van.
2016. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dirtboy ***** válasza:

teljesen mindegy hány Watt van ráhazudva,mind be csak egy 10-es biztosíték van.

szóval jó lesz az 4x15W nak is.

egyébként nem érdemes fejre kötni mélyet.

vegyél akkor aktív nyomót inkább.

2016. nov. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!