Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fényben sok különbség van egy...

Fényben sok különbség van egy 15000mcd és egy 25000mcd-s led között?

Figyelt kérdés

[link]


[link]

( Mert árban eléggé :) )



2016. nov. 18. 19:55
 1/6 Topor G ***** válasza:

2x tetted fel ugyanazt a linket...

Amúgy igen, mert a jobb fényhasznosítású diódák újabb, jobb technológiát jelentenek.

De vedd figyelembe, hogy ez az érték általában a max. áramerősségre (DIP LED-eknél max 20 mA) vonatkozik, és ezen az értéken viszonylag gyors a tönkremenetelük (főleg, ha a hűtés nem megoldott).

2016. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]

(Köszi hogy szóltál)

Megéri ezért dupla árat fizetni?

Én már vettem sok pont ugyanilyen ledet a helyi villamossági boltban, csak nem tudom hogy 15k-s vagy 25k-s, tehát nincs viszonyítási alapom.

2016. nov. 18. 20:35
 3/6 Szirty ***** válasza:

Amennyiben az adat hiteles, akkor fényben akkora a különbség amekkora különbség a két adat között van.

Nem értem hogy ez miért kérdés...

2016. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kérdés az, hogy értem hogy a 25000 a 15000 Majdnem duplája, de ez fényerőben is megnyilvánul-e, és megéri-e ezért dupla árat fizeni?

(Tudom nem nagy összegekről van szó, de nem is 2-3 db-ot akarok venni...)

2016. nov. 19. 13:52
 5/6 Topor G ***** válasza:
Kérdés, hogy neked megéri-e? Hova kell az a nagyobb fényerő? Mert nyilván a 25000-es többet tud, hogy tényleg annyi-e az annyi, azt csak akkor tudnám megmondani, ha a kezemben lenne és volna egy hiteles fénymérőm...
2016. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Az emberi szem logaritmikus érzékelésű. Ahhoz, hogy a 15cd-s LED fényét dupla erősnek lássuk, ahhoz a LEDnek 150cd erősségű fényt kellene adnia. A 25cd erősségű LED fényét csak 15% körül látnád erősebbnek.

Én személy szerint a 25cd-s LEDet venném, de én általában a 50cd-s 80mA nyitóirányú LEDeket használom, ha irányított fény kell.


Üdv.

2016. nov. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!