Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Energiatakarékos kompakt...

Energiatakarékos kompakt fénycső egyre inkább zúg a szobámban, hogyan lehet ezt megszüntetni?

Figyelt kérdés

Remélem, nem veszélyes a dolog.

Egy ideje egyre jobban zúg, pedig nem túl régi a fénycső. Mit tegyek, dobjam ki (amit nem tennék), vagy a lámpán állítsak valamit?

Nincs túlméretezve a fénycső a lámpához képest. A Led-es izzókat nem kedvelem, engem nem győztek meg idáig, túl hideg még a "melegnek" feltüntettek fénye is nekem.



2016. dec. 8. 21:28
 1/8 Zzzoli ***** válasza:
100%
Pedig sokkal többet a cserénél nem tudsz tenni. Vannak egyébként a ledesben is ugyanolyan színhőmérsékletűek, nekem van olyan Osram ami valóban melegfehér és a fénye is erős, 13 wattos.
2016. dec. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a cső zúg, hanem a fojtó.

Az ajánlatok:

Cserélj fojtót.

[link]


Használj elektronikus előtétet, nem zúg.

[link]


Használj halogén lámpát, az se zúg, igaz többet fogyaszt.

[link]


Használj LED-es lámpát. Igaz hogy a spektruma jobb mint a fénycsőé, magasabb hullámhosszon (infrához közelebb) nagyobb a spektruma, de neked úgyse fog tetszeni mert te jobban tudod.

[link]


Színhőmérséklet és spektrum összehasonlítások:

[link]


[link]

2016. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
AKkor még nem láátál normális led fényforrást, csak barkácsáruházit. SOkkal jobb egy normális ledlámpa színvisszaadása mint a kompakt fénycsőé, a meleg fényűek színhőmérséklete (2700K) pont annyi, mint a volframszálas izzóké.
2016. dec. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. "neked úgyse fog tetszeni mert te jobban tudod.": magamnak hagy döntsem el, hogy mit hogyan érzékelek és látok helyetted, de akkor lehet, hogy szerinted ezeket a szempontjaimat te jobban tudod nálam:-)
2016. dec. 9. 11:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszi. De hagy döntsem el hogy mit válaszolok. Te meg majd kiválogatod magadnak hogy mit akarsz.
2016. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mit tudnál állítani a lámpán?
2016. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös: ok, de akkor, gondolom, nem lepődsz meg azon, hogy nem azt a válaszodat választom, amikor rajtam humorizálsz, hogy milyen tudatlan vagyok:-)
2016. dec. 9. 22:11
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os: nem tudom, talán izzócsere segítene (az előző izzóval nem zúgott)
2016. dec. 9. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!