Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kinéztem egy kést mindennapi...

Kinéztem egy kést mindennapi használatra aminek a pengéje 83mm. Mennyi esély van rá, hogy a rendőr esetleg bele kötne abba, hogy 8cm-nél nagyobb (3mm-rel)?

Figyelt kérdés

2017. jan. 11. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem a kezedben tartva járkálsz vele az utcán, hanem a táskádban elzárva tokban hordod, akkor nem lesz vele gondod. Most kíváncsiságból megmértem az enyémet, 85 mm a penge hossza az élezett részén. Rendőr még sose kérte.

[link]

De ha leköszörülöd, akkor tuti nem lesz gondod vele.

2017. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Zsebben hordanám klipsszel. Nem táskában, legalábbis az esetek 75 százalékában. 3mm plusszért csak büntetnek nem?
2017. jan. 12. 01:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy 3mm plussz számít annyira, hogy a rendőr belekössön?
2017. jan. 12. 01:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem a rendőr köt bele, ő nem fogja méregetni.

Csak ha olyan helyzet adódik, bizonyítékként lefoglalja.

És az eljárás során bizony meg fogják mérni a hosszát elég pontosan, mivel törvény vonatkozik rá amit linkeltem is, hogy közbiztonságra különösen veszélyes eszközt nem viselhetsz/szállíthatsz/használhatsz/birtokolhatsz/stb.

Nem arról van szó, hogy sétálsz az utcán és utánad fordulnak majd a rendőrök a hetedik érzéküktől vezérelve, de az esélyed megvan a szabálysértési bírságra.

Büntetési tétele: helyszíni bírság esetén 50.000 forintig, ismételt elkövetés esetén 70.000 forintig, feljelentés esetén 150.000 forintig és 180 óra időtartamig terjedő közmunkáig büntethető, valamint kötelező az elkobzás is, azaz nem kapod vissza az eljárás befejeztével.

Így már érthető? A törvény szerint 8 cm a határ. Túllépi a hossza? Igen. Ennyi. Ha véletlenül úgy mérik meg hogy 79, akkor nincs gond.

2017. jan. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szakácskésemnek 220 mm a pengéje. Mindennap használom. Nem büntetett meg még érte senki. Utcán minek kés az embernek?
2017. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos infókat! Ajogszabályt olvastam már.

DonGalába meglepődnél hány ember hord magánal bicskát, férfi embernek szinte "kötelező". Használható étkezésre, csomag bontásra, bármilyen vágási feladatra ami egy hétköznap szembe jöhet veled. Ha pár hétig hordasz egyet, és egyszer otthonhagyod véletlen, garantálom, hogy majdnem úgy fog hiányozni neked, mintha a telefonodat hagytad volna otthon. :)

Mellesleg régen minden férfinál volt mindíg.

2017. jan. 14. 01:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, meg régen karddal, utána meg pisztollyal jártak. Egy darab ismerősöm se járkál bicskával. Igaz, nem a nyóckerben élünk.
2017. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!