Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen megbízható laptopot...

Milyen megbízható laptopot tudnátok ajánlani mindennapi használatra? Miket kell egyáltalán figyelembe venni?

Figyelt kérdés

Gimnazista húgomnak szeretnének venni a szüleim egy laptopot. Én féltem az enyémet, sokat is használom (MBA), neki is kellene valami, amin filmeket tud nézni, meg tudja csinálni az sulis teendőket, stb.


Nagyon maximum olyan 200ezret tudnának rászánni most a szüleim, de inkább olyan 150-160ezres árkategóriában kellene gondolkodni. Namármost lány létemre fogalmam sincs, mit kell nézni igazából. Tudom, hogy RAM, processzor, videokártya meg ilyenek, de gőzöm sincs melyik a jó. Melyek azok a notebookok, amik ebben az árkategóriában közelítenek egy MacBook gyorsaságához, stabilitásához, megbízhatóságához? Nyilván nem várok el ugyan olyan teljesítményt, de ne lassuljon be két nap után.


Előre is nagyon köszönünk mindenféle segítséget, úbaigazítást és okosítást!



2016. máj. 24. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
Jajj,te kis aranyos! A mekbúk attól hogy drága, nem lesz jobb mint egy pc. Meg tudod nézni ha beírod hogy mekbuk air mittom verzi spec. Kidobja mi van benne. Kb feleannyi pénzért lehet venni egy ugyan olyan hardveres gépet! De ajánlom figyelmedbe a passmark, cpubenchmark oldalt. Ott listázva van, hogy melyik proci, ram, merevlemez, videokártya teljesít jobban. Áltlánosságban i5, i7, (haswell asszem még újnak,számít) vagy olcsóbb kategóriában amd a10-es procival, minimum 4giga rammal szerelt gépek már jók. Ha ssd-t veszel bele merevlemez helyett, akkor meg piszokgyors lesz.
2016. máj. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%

prpcesszor: i3, i5 vagy i7, (esetleg M3, M5, M6)

memória (RAM): min.: 4GB, ajánlott: 8GB (dual chanel)

háttértár: SSD, és min. 250GB

kijelző: ajánlott: IPS-LED, full HD (1080p)

op. rendszer: Windows 10


Én ilyen kritériummal vennék magamnak laptopot, szintén otthoni és iskolai használatra, játérka nem. Sajnos az ajánlott konfiggal biztos, hogy nem fogsz talalni árban is jó gépet, tehát muszáj lesz kompromisszumokba menni. Pl. memória alapján mindenképpen érdemes 4GB-al szereltet nézni. Nagy az árkülönbség a 4- és 8GB-al szereltek között, és ha a jövőben szükségessé válna a bővítés, azt biztosan meg tudod tenni. Sajnos az SSD-nek is megkérik az árát nagyon, tehát érdemesebb HDD-ben gondolkodnod.

2016. máj. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Manapság 150-160 ezerért nem kapsz olyan laptopot ami ne lenne alkalmas mindennapi feladatok elvégzésére, sőt !

Néhány példa, amik közül én választanék:

[link]


[link]

ebben erősebb videokártya van, játékra alkalmasabb kicsivel.


[link]

i7-es processzor miatt nagyon erős, bár ez csak kedvezményes áron fér bele a keretedbe.

2016. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!