Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Polgármesterként a faluban...

Polgármesterként a faluban kitudnék építtetni egy normális KTV hálózatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkodom rajta hogy 2019-ben indulnék a mostani vezetés ellen a választásokon,egy kis községről beszélünk. Ha jól tudom 3 feltétele van:18-adik életév betöltése, magyar állampolgár illetve helyi lakos.

A programban többek közt ez is szerepelne? Ez jó ötlet? És kivitelezhető lenne polgármesterként?

Úgy gondoltam hogy a kábelhálózat a falu pénzén lenne kiépítve és természetesen 100%-ban a Községet illetné meg.

Amit gondoltam

400-500 Mbit/s internet kábel vagy IP TV és kábel vagy VOIP telefon.

Ezt mennyire bonyolult megszervezni?

Jelenlegi szolgáltatók a következők, egyik se nyerő mindegyiknek van bőven hibája:

VidaNet: sebességet nem tartja KTV-je drága, hibaelhárítási idő vicc: szomszédnak hiba volt 2 hét alatt nem voltak képesek kijavítani

Telekom: Falu nagy részén 5-15 MBit ADSL internet, falu kisebb részén 20-25 mbit/s természetesen ez IPTV nélkül értendő. Igért sebeséget szintén nem tartja nagyon gyakoriak a hibák. Ráadásul kötelező a telefonvonal, mivel ha nincs nagy a felár.

Kapulan mikrohullámon ár-kategória elfogadható minősége kevésbé.

Rlan: drága,csiga lassú drágát értsd úgy: 6.68mb/s le és 375kb/s fel havi 12390.

Vidanet igaz hogy most fejlesztett (150Mbit net 120 tv csatorna) de mint említettem nagyon drága és borzalmas az ügyintézés velük.

Így szerintetek életképes lenne egy helyi vállalat megalapítása?



2017. jan. 11. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Eleve elgondolkodtató, hogy ha a nagyok nem tudnak ott helyben minőségi szolgáltatást adni, akkor te ott falu szinten, hogy tudnál a multik minősége fölé menni. Ez az egyik.

Másik pedig az, hogy egy egész falut/községben új kábelt fektetni iszonyatosan drága. Ezt gyakorlatilag a települések 99,99% nem tudná finanszírozni. Főleg ha megnézzük, hogy a sok pénzért tulajdonképpen egy kényelmi szolgáltatást kapsz. Ettől nem lesz jobb az orvosi rendelő és az iskola se. A települések nagy rész amúgy is komoly pénzhiánnyal küzdenek. Szóval ez olyan rossz és öngyilkos kampány ötlet, hogy érdemes lenne, hogy megfontold, hogy a Fidesz pártba jelentkezzél. Nekik vannak ilyen remek ötleteik mostanság.


Az már csak hab a tortán és csak kíváncsiságból kérdezem: Ha megvan a minőségi kábel hálózat, akkor ki lenne az az üzemeltető aki az internetet és a TV szolgáltatást nyújtja? Mert ugye ez nem jön csak úgy magától. Sanszos, hogy az általad felsorolt szolgáltatók valamelyike lenne és innentől kezdve megint felmerül ezeregy probléma.

2017. jan. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
te a falu penzet lazan elcsapnad internetre. igazan,nyero otlet.
2017. jan. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni, de ki, miből fogja fizetni az alkalmazottakat? Mert karbantartani való a saját rendszeredben is lesz.
2017. jan. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Off:

i7 gtx1080-as gépeket nem akarsz venni nagyanyóknak ? :-D

On:

Na ezért nem lesz 18 éves polgármestere a falunak :-D

2017. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Üzemeltető is a falu lenne

Alkalmazottak persze h kellenek mivel cég lenne

2017. jan. 12. 09:29
 6/11 Bekecs Béla válasza:
100%
Fideszbe való. Csak így tovább. Ha még kisvasutat is hozzácsapsz biztos, hogy tied lesz a pozíció. Pár év és már olimpiát is rendezhetnél.
2017. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérd meg Mészáros Lölö cégét, pályázz állami támogatásra, háromszoros áron megcsinálja, egyszer amibe kerül, másfélszeres részt elrak, a fél rész meg a tied, nesze neked NER.
2017. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"...Üzemeltető is a falu lenne..."

Igen? Aztán a TV adást és az internetet honnan vennéd? Száraz fából meg gémeskútból? Vagy egyenként megegyezne a község a NG, Discovery, Spectrummal, AXN-el meg a többi adóval és kicsikarnál egy kedvezőbb szerződést mint a nagyok? Na meg az internet?

Az üzemeltető nem egyenlő az eszközöket üzemben/karban tartóval egy ilyen cégnél. Nem hiába mondtam, hogy ha meg lenne a hálózat, akkor az általad utált cégek egyikénél kötnél ki akkor is nagyszerű hálózattal és továbbra is ócska szolgáltatással.

Városban is csomó helyen ócska a szolgáltatás, vidéki falvakban az ember meg még jobban ki van szolgáltatva.


Szerintem hanyagold a polgármesterséget és tanulj még inkább, aztán akár rendes ember is lehet belőled.

2017. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

persze fiam,

MI is kell hozzá mint polgármester jelölt tudod hiszen van terved..


1000 lakos esetén mondjuk legyen 400 ház 400 előfizetés várható.


Kell egy központ, kb 20 millió huf

Kell 600 oszlop amin elmegy a kábel, 50e ft darabja betongyámmal és haveri telepítéssel.


30 millió huf


kellenek kábelek, bilincsek 10 milla


kell 4 ember előkészülni járulékokkal elgyütt havi 1 milla a 4 ember 1 év alatt 12 millió huf


Kell 400 lakáshoz beltéri egység, 1 ip tv box, 1 modem, 10-10e ft darabja mert keveset veszel.

8 millió HUF



Kell helység de adja majd az önkormányzat.

MI kell még ?

Jajj hát nincs net meg adás..

szerzerződsz a tévékkel és netet csiholsz.


havidijaid:

4 embert fenntartasz havi 1 millió huf

2 millió huf mondjuk a tévé és a net havi dija


tehát.


72 millió forintot elcseszel a kábeltévé kiépítésére. Ebbe most jut eszembe pár kelléket nem számoltunk a kültéri egységeket osztókat, legyen 80 mert nem akarok sokat.


Ezt adóként befizetteted az 1000 lakos faluval minden házra kicsapsz 80e ft adót..

Marika néni örülni fog mert a tojásokat majd nem a tyuk tojja hanem letorrentezi.


Aztán marad neked összesen 4 embered aki kevés, tévé előfizetésed havi 3 milláért.


Tegyük fel mindenkit kötelezel a rákötésre, 7500 plusz áfa.

És akkor NINCS senki, aki karbantartja a cuccokat mert tönkre is mennek, tegyünk még hozzá-


Kötelezz mindenkit havi 12-13e ft ért csúcs internetre, és máris nullán vagy.


na, pont ezért nincs olcsó csucs internetetek, mert a szolgáltatók se tudják megoldani. Masik faluban a központ nem a falusi emberek tartják fenn, több ezer előfizetésük van mert a környékre veszik meg az adást jobb szerződéses helyzetben vannak, a kinaival nem 400 tévé boxban állapodnak meg hanem 10000 darabról, ennek a 10000 darabnak a helyi szervizét is megoldja. ja neked azt nem számoltuk, sebaj ott a Marika néni ha a csirkét megkopasztja egy egy felületszerelt ic-t csak kicserél a tévé boxon miközben a vóking dedet tölti le az enkórról.


Szóval persze az 5leted jó, de ha egy polgármester ennyire felelőtlen gondolatokkal dobálózik az nem biztos hogy jóra vezet..


Ha az 5leted olyan lenne hogy további munkát hozol a faluba, elinézed hogy később a falu gazdaságilag is profitáljon ebből, csinálsz profi orvosi rendelőt, tuti közlekedést, iskolát, és lesz munka, ellátás, suli minden akkor azt mondom okos ötlet..

De az, hogy 1-2 ember gyorsabban tudjon torrentezni, ami eleve hülyeség mert a hatterben ejjel leszeded azt köv nap megnézed, és erre egy 80 milliós beruházást csinálni.. Komolyan, ez nem más mint egy rossz humor.

2017. jan. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mivel sok válasz érkezett,így összesítve válaszolnék,mindenki kitudja szűrni belőle ami neki szól.

Nem 18 vagyok,csupán a törvényt írtam le.

A Vidanet illetve a Telekom is az eon oszlopain hozza el!

Orvosi rendelő felújítása nem rossz ötlet,iskola viszont nem érné meg, kevés az iskolás koru,ráadásul a szomszédos 2 falubab is van.

Anyagi vonzata ugyanakkor nem hittem hogy ennyi,én max 20millióra gondoltam.

Igaz azonban az hogy a másik szomszéd faluban még rosszabb a telekomunikácios helyzet ott T van 1mbit. Szóval a gazdasági fejlődés részre visszatérve ha itt a beruházás megtérülne,idővel biztos hogy meg akkor lehetne terjeszkedni is.

Nyílván ez nem kis pénz,de lakossági felmérést kellene végezni. Ha volna rá igény akkor megtérülhetne. Amúgy egy 700 lelkes faluról beszélünk,nagy előny hogy a házak nagyin közel vannak egymáshoz egyik utca nyillik a másikból.

Pártpolitikai kötöszködésekre és beszólásokra inkább nem válaszolnék. És nem, nem vagyok Fideszes!

2017. jan. 13. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!