Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Régi Bakony Művek kismegszakít...

Régi Bakony Művek kismegszakítónak alulról vagy felülről van a betáp (a nem védett) oldala?

Figyelt kérdés

2017. jan. 13. 19:07
 1/7 Szirty ***** válasza:
Ahogy bekötik.
2017. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, értem én hogy akárhogy van bekötve működik, de biztos van rá valami szabály hogy, hogy kell bekötni.
2017. jan. 14. 06:35
 3/7 Szirty ***** válasza:

Nem tudom hogy konkrétan előírná valami.

De lakás elosztókban gyakori mindkét változat.


Ipari berendezésekben, kapcsolószekrényekben szinte mindig felül van a betáplálás és alul az elmenő.

Bár bakony megszakítók ott már nincsenek, de ezt így csinálják más megszakítóknál, motorvédőknél, mágneskapcsolóknál stb.

2017. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy van olyan aparátus aminek már nem mindegy, és akkor kell létezzen egy szabály. És azon szabály után kell igazodjon az az aparátus is amelyiknek mindegy.
2017. jan. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor mondom mi volt a sztori: 1.éves villanyszerelő tanuló vagyok, nagyon érdekel a szakma és kíváncsi is vagyok rá. Tehát szereltünk panelon: egy 3 sarkú kapcsolót kellet bekötni úgy hogy 3 kismegszakító kapcsol 3 villanykörtét külön-külön és a 3 sarkú kapcsoló kapcsolja egybe mind a hármat, ezt meg is csináltam. Mivel előtte azt tanultuk hogy amelyik kismegszakítón (általában új típusúakon) rajta van a rajzjel azokat az szerint kössük be. Na de nekem volt a táblán 1 új típusú és 2 régi Bakony Művek típusú, ezért mind háromnak alulról kötöttem be a betáp oldalt. Működött is minden jól, csak a tanár megjegyezte hogy a kettő réginek felülre kellet volna kötni a betáp oldalát.
2017. jan. 17. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, a régivel kell igazodni az új normák után.
2017. jan. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2017. jan. 19. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!