Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az IEC 1 tipusú (vasoxid)...

Az IEC 1 tipusú (vasoxid) magnókazettákon ugyanúgy kopik a vasoxid réteg, mint a régi orsós magnetofon szalagokon?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a régi orsós magnetofonszalagon is vasoxid réteg van, és az IEC 1 tipusú magnókazettán is.

2017. jan. 14. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, kopik.
2017. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
...ezért is kell rendszeresen tisztítani a fejeket és a továbbító görgőket.
2017. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ezek szerint az IEC 1 tipusú magnókazetta szalagja is kopik, nem csak az orsós magnetofonszalag.

Azt tudom, hogy az IEC 2, IEC 3, és az IEC 4 tipusú magnókazetták szalagja nem kopik, azokat mindig le lehet lesz a későbbiekben játszani.

2017. jan. 15. 13:53
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!

És csak lejátszáskor kopik aZ IEC 1-es tipusú Compact Cassette? Vagy tekeréskor is kopik?

2017. jan. 15. 13:55
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindegyik kopik nem csak a vasoxid, csak más mértékben. A krómdioxid keményebb (kopásállóbb) de az meg a sima fejet koptatja jobban (a szalagot egy filc nyomja a fejhez, így logikusan mindkettő kopik)

Tekeréskor sem a fejhez, sem a továbbító görgőhöz nem ér a szalag így gyakorlatilag nem kopik.

A bevonat kopásával csak hosszú idő múlva fogsz találkozni, a szalag nyúlásával, megtörésével annál hamarabb. (Ezért kell spéci mechanikás szerkentyűt venni)

2017. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
...ja, a megtörés a szalag begyűrődésekor keletkezik.
2017. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És körülbelül hány évig tart ki egy vasoxid szalagos magnókazetta, ha minden nap 1-2 alkalommal végigjátszom a tartalmát?
2017. jan. 16. 18:23
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha normális a mechanikája a lejátszónak és jó minőségű a kazetta és a felvétel is, szerintem több tíz évet kibír.

De ennyi időn keresztül úgysem lesz minden nap lejátszva. Egy idő után megunod, elfelejted stb.

Nekem vannak olyan kazettáim (jó minőségűek és sok vasoxidos is) amelyeket régen, éveken át iszonyat sokat hallgattam, és még most is jók. 30 év után...

2017. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Van egy 28 éves Menyhárt-Homonyik-Vikidál (MHV) kazettám (szintén vasoxidos, IEC 1-es), még hála istennek hallgatható állapotban van. Viszont az egész szalag tele van homokszinű, világosbarna csikokkal (zebramintában persze :D). Akkor már mállik róla a vasoxid réteg? Azért világosbarna csikos a szalag?
2017. jan. 19. 16:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor már "az idő vasfoga elrepült felette".

Én csak nosztalgiából őrzöm a régi kazettáimat. A netről az összeset letöltöttem mp3, flac, wav formátumban és vagy CD/DVD-re írtam ki, vagy a gépemen "őrzöm". Onnan hallgatom meg időnként.

Az nCore-on pl. rengeteg régi zene van fönt. (MHV-tól is van 3 album, mp3-ban és wav-ban is)

Volt egy ruszki oldal (a neve nem ugrik be) ami még pár évvel ezelőttig ingyenes volt. Onnan szinte az összes valaha kiadott albumot le lehetett tölteni. Évekig onnan töltögettem...

2017. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!