Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fázis, nulla, földelés?

Fázis, nulla, földelés?

Figyelt kérdés

Szobatermosztátot szeretnék cserélni, amiben három vezeték van, gondolom a fázis, a nulla és a földelés.

A fázist már sikerült fázisceruzával megtalálnom, azonban a nullát és a földelést már nem tudtam kimérni multiméterrel, mert ugyanakkora feszültséget mértem mindkettőre.

Milyen más módon tudom megállapítani, hogy melyik a nulla és melyik a föld? Olyan megoldásra lennék kíváncsi, amivel nem okozok zárlatot.



2017. jan. 19. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha a foldelest levalasztod a termosztat tovabbra is jol kell mukodjon. Annyi hogy ilyenkor nincs vedve, de a vedelem altalaban folosleges is.
2017. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet a fázis/nulla/föld. Inkább fázis/nulla/kapcsolt vezeték, amin visszamegy a fázis, mikor fűteni/hűteni kell.
2017. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
#1: A védelem alapesetben "fölösleges", azonban ha bármi probléma ütne be, nagyon nem mindegy, hogy a védelmi vezetéken, vagy rajtad keresztül puffan.
2017. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Fotó vagy termosztát típus?
2017. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A típus: MMG AM 5013-0-005-0. Az érdekes az, hogy a bekötési rajzon, elvileg a fázis a 3-on, a nulla az 1-esen, a védőföld pedig a 2-esen van. Azonban a fázisceruza csakis az 1-esen világított... . Emiatt lenne fontos a fenti kérdés.
2017. jan. 19. 20:34
 6/17 A kérdező kommentje:

Képek:


[link]

[link]

2017. jan. 19. 20:40
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez a termosztát nem igényel földelést, a 3 vezeték a

- bejövő fázis

- nulla, de amúgy ez nem létszükséglet, kisebb "hiszterézishez" kell

- kapcsolt szál, ami ahhoz a készülékhez megy, aminek működnie kell, ha a termosztát bekapcsol.

A fázist ugye fázisceruzával, a másik kettő azt nem olyan egyszerű, mert a nullára ráadni a fázist ciki, az elmenő szál mögötti készülékről meg nem tudjuk, mekkora ellenállású (ha tudnánk, akkor egy hasonló ellenállású égővel ki lehetne szűrni, fázis-nulla között teljes fénnyel világít, fázis-elmenő között meg félfénnyel).

2017. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Izé, a felében nagy hülyeséget írtam. :D Meg se néztem a rajzot.
2017. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
A masodik kepen a 2-es vezetek nyilvan a fold. Sarga-Zold vezetek az mindig a fold.
2017. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell föld, ott van a sarokban a kettős szigetelés jele.

És a rajzból is látszik.

Annyiban írtam hülyeséget, hogy a nulla nélkül is működne, de ez abban az értelemben nem igaz, hogy akkor nem világít a visszajelző izzó, nem megy a nappal-éjszakai váltás, és, amit írtam, hogy a hiszterézise nagyobb.

Viszont, ha az 1. a bejövő fázis, akkor nem látszik a működés, mert, ha végigköveted, az egyes és a kettes közé nincs beiktatva a görög betűvel jelzett hőkapcsoló.

2017. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!