Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fázis, nulla, földelés?

Fázis, nulla, földelés?

Figyelt kérdés

Szobatermosztátot szeretnék cserélni, amiben három vezeték van, gondolom a fázis, a nulla és a földelés.

A fázist már sikerült fázisceruzával megtalálnom, azonban a nullát és a földelést már nem tudtam kimérni multiméterrel, mert ugyanakkora feszültséget mértem mindkettőre.

Milyen más módon tudom megállapítani, hogy melyik a nulla és melyik a föld? Olyan megoldásra lennék kíváncsi, amivel nem okozok zárlatot.



2017. jan. 19. 20:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A rajz és a megvalósítás között van nekem is az egyik problémám, emiatt nem is értem, hogy működhet egyáltalán.
2017. jan. 19. 21:57
 12/17 anonim ***** válasza:
Mert egyébként működik? Kattanástól függetlenül megvan a fázis az egyesen? És ha kattan,akkor kiadja a fázist egy másikra, visszatekerve meg elveszi onnan?
2017. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy a nullát kapcsolja?

Mert ha így van:

1-fázis

2-kapcsolt vezeték

3-nulla

Akkor amikor nyitva van a hőkapcsoló, nem ég a glimmlámpa;

amikor zár a hőkapcsoló, akkor megkapja a nullát a 2-esen; kigyullad a glimmlámpa, bekapcsol a fűtés.

Ha tényleg így van, akkor jó nagy kontár lehetett aki bekötötte.

Szerintem nézd meg, hogy a vezeték másik végén melyik szín hová van kötve, az a biztos.


földelés természetesen nincs bekötve (nem is kell), aki ennyire sötét, mint a 9-es válaszoló, az nem értem minek szól hozzá.

2017. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A #6-os hozzászólásban szereplő első kép alapján:

1: nulla

2: kapcsolt fázis (az Rt terhelés) - ez jön a berendezéstől

3: fázis (az R az egyik fázis jele: [link] )

2017. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen termosztát mint kapcsolo müködik általában. Rövidzár/szakadás. Egyáltalán nem biztos, hogy valami köze is van a fázis/nulla vezetékhez!!!!!!!!!!! Milyen volt az elözö termosztát?
2017. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15, ezt "Egyáltalán nem biztos, hogy valami köze is van a fázis/nulla vezetékhez!!!!!!" mire írod? A kapcsolási rajzból világosan látszik, hogy ezt ugyan lehetne független kapcsolónak használni, de akkor nem működne a parancsot adtam jelzőlámpa, az éjszakai/távolléti hőmérsékletcsökkentő és nagyobb határok között változna a szoba hőmérséklete. Csak ehhez a háromhoz kell fázis és nulla.
2017. jan. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jól jönne egy fotó a kábel másik végéről is, valamint a kazán típusa.
2017. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!