Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért zörög a videokártyám...

Miért zörög a videokártyám hűtője?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy GTX950-em van és az utobbi napokban elkezdett zörgő hangot kiadni a ventilátorja. Nem melegszik túl és teljesen jól működik, hűtésével sincsen baj nem melegszik túl csak iszonyú hangos. Megnéztem nem ér hozzá semmilyen vezeték. Szerintetek mi a teendő vele lehet-e javítani esetleg vagy új ventit venni rá?

2017. jan. 23. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
meg kell olajozni
2017. jan. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem is zajos néha, ilyenkor kifújkálom sűrített levegővel, a kosz okoz ilyen dolgokat.
2017. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:

Ezt olajozhatod, fújkálhatod, egy darabig jó lesz, de ennek annyi. Szétkopott, cserélni kell a ventilátort.


Ami általában nem egyszerű, mert sok video kártyán speciális kialakítású a ventilátor.

Sokszor csak az a megoldás marad hogy ráhekkel az ember egy másfajta ventit.

2017. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Időnként meg kell ismételni a műveletet az igaz, nekem ez már vagy 8 éve megvan és az megy folyamatosan, néha hangos, de hát ez van.
2017. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 holnaptegnapja ***** válasza:

Azért zörög a csapágy persely a hűtőventilátorban, mert a persely és a tengely közt nagyon pici laza rés "berágódás" kopott ki.

Tehát a persely tágabb és nem passzentos.

A forgótengely a persely oldalát kirágta, kikoptatta.


Átmenetileg segíthet a spray-s olajozás.

(ez házilag megoldható kis technikai érzékkel)

Hosszútávon már nem megoldás.


Már gondolkozhatsz új ventilátor cserében.

2017. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Akkor nekem a 9800GTX jól bírja mert semmi baja és soha nem volt még baja :)

Neked amugy venti cserét ajánlom vagy másik hűtést rá pakolni

2017. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a segítséget srácok, vettem sűritett levegőt azzal átfújtam most jó aztán majd kiderül meddig bírja. :)
2017. jan. 24. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!