Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kisebb feszültségű villanymoto...

Kisebb feszültségű villanymotorral is el lehet érni olyan erőkifejtést, és teljesítményt, mint egy nagyobb feszültségűvel?

Figyelt kérdés
Azaz pl egy 220V-os villanymotorral lehet olyan erőt kifejteni, amilyet egy 400V-os tud?

2017. febr. 3. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Köze sincs a feszültségnek a teljesítményhez!
2017. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
természetesen, korlátlanul.
2017. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 3. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy milyen műszaki lehetőségek vannak. Adott teljesítmény kisebb feszültség mellett nagyobb áramerősség mellett érhető el. A gyakorlatban ez lebontható a motor tekercselésére, ahol nagyobb átmérőjű vezetéket kell alkalmazni (ha áll rendelkezésre megfelelő hely !) és egyéb hasonló műszaki szempontok is vannak.
2017. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért, már bocsánat, de elég pongyola egy kérdés. Például ritka a 230 V-os háromfázisú, és ritka a 400 V-os egyfázisú - de ez már négy lehetőség. És akkor miről is beszélünk?


Egy 400 V-os 3 fázisú motor teljesítményét el nem éred ugyanannál a motornál 230 V-ra kapcsolva 3 fázison, de egy fázison meg mégúgyse.


Köze nincs a feszültségnek... A teljesítmény képletében az egyik szorzótényező a feszültség.

2017. febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:
49%

"Például ritka a 230 V-os háromfázisú"


Nem ritka.

A 3 fázisú motorok kb 99 százaléka 230/400V-os kb. 2.2kW teljesítményig.

Tehát delta kapcsolásban egy ilyen motornak 230V 3 fázisú névleges feszültség kell!


"Egy 400 V-os 3 fázisú motor teljesítményét el nem éred ugyanannál a motornál 230 V-ra kapcsolva 3 fázison"


Szerintem egy 2.2kW-os 230/400V-os motor ugyanúgy 2.2 kW-os 230V-on és 400V-on is (3 fázis esetén).

2017. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem ritka. "

Nagy ostobaságokat beszélsz. Ismerjük a motorok adattáblájának szokásait. A lényeget ez írja meg:

[link]

Az átlagembernek hol van olyan hálózata, amelynek a fázisfeszültsége 132 V? Hogy a motor így is kapcsolható lenne, az egy dolog.

"Szerintem egy 2.2kW-os 230/400V-os motor ugyanúgy 2.2 kW-os 230V-on és 400V-on is (3 fázis esetén)."

Na, hogyan? Tehát ugyanazon motornál ugyanabban a kapcsolásban lecsökkented a feszültséget, és a teljesítmény változatlan marad? Ne is bolondozz. :)

2017. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:

"Nagy ostobaságokat beszélsz. Ismerjük a motorok adattáblájának szokásait. A lényeget ez írja meg:"


Fel nem foghatom miért vitatkozol, mert tudom hogy értesz hozzá. Most vagy elbeszélünk egymás mellett, vagy csak szórakozol.

Az általad linkelt oldal tökéletesen alátámasztja azt amit írtam. Deltában a motor 230V-os és pont.

Az hogy ki honnan szerez, állít elő vagy varázsol 3x230V-ot teljesen más kérdés, ettől függetlenül a fenti egyszerű tény marad.

Az alábbi hibás kijelentésedet kívántam pontosítani vele:


"Egy 400 V-os 3 fázisú motor teljesítményét el nem éred ugyanannál a motornál 230 V-ra kapcsolva 3 fázison"


De eléred. Deltában :)


"Hogy a motor így is kapcsolható lenne, az egy dolog."


Ipari berendezésekben igen gyakori! Pont az általad linkelt oldal ad rá példát (frekvenciaváltó).


"Na, hogyan? Tehát ugyanazon motornál ugyanabban a kapcsolásban lecsökkented a feszültséget, és a teljesítmény változatlan marad?"


Nem ezt írtam! Arra válaszoltam amit te írtál: "ugyanannál a motornál".

Tehát a motor ugyanaz, a kapcsolás nyilván nem ugyanaz, hanem csillag helyett delta :).

Ebben az esetben a névleges teljesítménye változatlan lesz 230V-on is.

2017. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!