Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Infrás lázhőmérőt lehet kapni...

Infrás lázhőmérőt lehet kapni 5000Ft alatt valahol? Ez például lázmérőnek is jó? Vagy a pontossága nem megfelelő?

Figyelt kérdés
[link]

2017. márc. 2. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

A kérdésben lévő linkből:

"Pontosság: +/- 2% vagy 2 Celsius-fok

Ismételhetőség: 1% vagy 1 Celsius-fok"


Hát, nem tudom, egy lázmérőnél ezt a pontosságot keveslem.

Főleg, hogy a testhőmérséklet pontosan csak olyan helyeken mérhető, ahol nem csökken jelentősen a bőrfelületen, hónalj, fül, végbél, na ide elég nehéz ezzel nézelődni.


Én azt mondanám, lázmérő céljára mindenképpen valamilyen kontakt hőmérés a legjobb.

2017. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Én alapból elkerülnék minden olyan mérőeszközt, melynek a mérési pontossága nincs megadva.

#1 linkjében bolyongva egyetlenegyet találtam, aminél meg volt adva egy 0,1 C okos pontossági érték. Na, az már döfi.

Aki nem rest, keresse meg és nézze meg az árát.

Hát, kontakthőmérőben a tizedéért kapsz jót.

2017. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én már fél tucat kontakthőmérőt dobtam ki az újfajta digitális verziókból, nem jó minőségűek a nem higanyos folyadékok meg olyan lassúak, hogy a kisbaba és gyerek nem ül meg nyugton addig
2017. márc. 2. 13:28
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Láttam valahol guglin olyan fülbe dugós infrást, ami tizedes pontosságú. Sajnos olyan gyorsan átlapoztam, hogy sem árat, sem típust nem tudok mondani. De az tűnt a legkorrektebbnek.
2017. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!